MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Młodzi wędrowcy na wleńskim szlaku

Wiadomości: REGION
Niedziela, 10 kwietnia 2011, 7:23
Aktualizacja: 10:38
Autor: RED
Fot. Organizator
Klub Wędrowca, który aktywnie działa przy Szkole 707 w Karpaczu, na kolejnej wycieczce przekroczył wczoraj granice powiatu jeleniogórskiego i zwiedził okolice Wlenia w powiecie lwóweckim.

Wielką atrakcją dla wycieczkowiczów był przejazd szynobusem po przepięknej krajobrazowo trasie Jelenia Góra – Lwówek Śląski. Dziewczęta i chłopcy z żalem opuszczali pociąg we Wleniu wspominając nie tylko rozciągające się za szybami krajobrazy z Jeziorem Pilchowickim w roli głównej, lecz także ciemności, które zaległy w wagonach, gdy skład pokonywał trzy tunele. Poza tym zauważono wsparty na dwóch filarach, wiszący kratownicowy most i dwa duże wiadukty.

– Z Wlenia udaliśmy się żółtym szlakiem na Zamek, gdzie obejrzeliśmy wychodnię law puklistych i do Pałacu Lenno – opowiada Irena Panowicz, nauczycielka ze Szkoły 707, a przy okazji opiekunka Klubu Wędrowca. W Pałacu wycieczkę poczęstowano szarlotką a la Lenno, sporządzoną na sposób belgijski. Dziewczęta i chłopcy dostali także zabawkę jo-jo. Podeszli także pod Górę Zamkową, gdzie wznoszą się remontowane obecnie ruiny średniowiecznego zamku Lenno.

Po drodze do Pilchowic wycieczkowicze obejrzeli nek bazaltowy z piaskowcowymi porwakami, rozpadający się Dwór Maciejowiec z założeniem parkowo-pałacowym i okazałymi rododendronami, Dziki Wąwóz i Elektrownię Pilchowice. – Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do naszych domów – mówią młodzi wędrowcy, którzy już myślą o kolejnej wycieczce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Laptopy do nauki on–line

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Czarownica 10-04-2011 8:18
Super inicjatywa ten Klub Wędrowca!
~iras 10-04-2011 9:19
Bardzo ładnie poprowadzona wycieczka ze zwiedzaniem maszynowni w zaporze.Chyba nie każdego turystę tam wpuszczają?Sam chętnie bym tam pozwiedzał.
~rychu 11-04-2011 8:57
Super. Wspomnę tu p. Józefa Czurkę. Prowadził nas i wspaniale opowiadał , uczył, rozbudził fascynację naszymi górami i ciekawostkami.
~no no 12-04-2011 9:07
ładny kawałek przeszli
~no no 12-04-2011 12:02
ładny kawałek przeszli

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Obradowali seniorzy

Uczniowie dostaną laptopy

Szkoły przygotowane?

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
818
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%