MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Młodzi twórcy nagrodzeni w Piechowicach

Wiadomości: Piechowice
Czwartek, 5 grudnia 2013, 7:42
Aktualizacja: 7:46
Autor: Mea
Fot. POK
Laureaci Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej, zorganizowanego już po raz trzeci przez Piechowicki Ośrodek Kultury, napisali piękne wiersze oraz opowiadania.

– Cieszymy się, że uczniowie podstawówek i gimnazjów z regionu jeleniogórskiego tak chętnie piszą – mówiła Kinga Szczap, bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piechowicach, współorganizatorka przeglądu
Laureaci zostali nagrodzeni bogato ilustrowanymi albumami, a każdy z uczestników otrzymał drobny pamiątkowy upominek. – Co roku na przegląd zgłasza się coraz więcej osób. Tym razem 21. uczestników zmierzyło się na wiersze lub opowiadania, które musieli nie tylko napisać, ale również pięknie przedstawić jury – mówiła Kinga Szczap.

W skład jury weszły: Joanna M. Chmielewska, Alicja Raczek oraz Halina Wieczorek. Panie dokładnie analizowały treść wierszy i opowiadań przygotowanych przez młodych autorów.

W dwóch kategoriach wiekowych, dziewięć osób „stanęło na podium” zajmując miejsca od I do III, a dwie zostały wyróżnione. W kategorii poezja kl. IV – VI SP pierwsze miejsce zdobyła Sara Kowalewska z SP w Piechowicach za wiersz „*** ”, drugie miejsce przyznano Kacprowi Kaczmarkowi z SP nr 7 w Jeleniej Górze za „Wieczór zimą”, trzecie miejsce wywalczył Oskar Kłyszyński z SP w Piechowicach za „Wymarzoną podróż”. Wyróżnienie trafiło do Karoliny Tokarek z SP w Piechowicach, która napisała wiersz „Przepis na udany dzień”.

W kategorii proza kl. IV – VI SP: pierwsze miejsce zajęła Anna Palińska z SP w Szklarskiej Poręby za opowiadanie „Ogryzek”, drugie miejsce zdobyła Julia Szefer z SP w Piechowicach za „Przyjaźń nie zna wieku”, trzecie miejsce przyznano Jakubowi Kukulskiemu z SP w Piechowicach za „Braterstwo”. Wyróżnienie trafiło do Nicoletty Marceniuk z SP w Piechowicach za „Małą srebrną tygryska”.

W kategorii poezja kl. I-III gimnazjum pierwsze miejsce zajął Wiktor Lebioda z gimnazjum w Karpaczu za wiersz „List do Janusza Korczaka”, który w tym roku zyskał największe uznanie zarówno w oczach jury, jak i organizatorów.

W ostatniej kategorii proza kl. I-III gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Karolina Szach z gimnazjum w Piechowicach za utwór „Nauka kultury”, a drugie miejsce przypadło Justynie Janik z gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze za „Tajemnice Rzymu”.

- Jesteśmy pełni uznania dla tych młodych artystów za ich dojrzałość twórczą. Tematyka, jaką poruszali była bardzo różna np. pisali o porach roku, czy też o własnych przemyśleniach nad życiem. Były to teksty wesołe, jak i z dreszczykiem grozy – mówiła Kinga Szczap.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Droga rowerowa w budowie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Sara 5-12-2013 9:22
Brawo Kacper!!!!
~Inna 5-12-2013 9:33
Zdolną mamy młodzież.Własna twórczość zawsze rozwija.
~kazek 5-12-2013 15:38
Na żadnym zdjęciu nie ma burmistrza Piechowic, ktos stracił czujność
~rymcyk 5-12-2013 16:08
Tak zdolna młodzież , która w mieście Piechowice wyrośnie na bande chuliganów i ćpunów . Jakie to smutne , szkoda że prawdziwe...
czarnula 6-12-2013 12:19
Do ~rymcyk: Nie oceniaj innych według siebie. Może z zazdrości gul ci skoczył, bo sam w życiu niczego nie osiągnąłeś (poza chuligaństwem i ćpaniem oczywiście). Jakie to smutne... Szkoda, że prawdziwe?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronnik już po operacji

Ruszyła procedura ws. referendum

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

KD: powrót pociągów międzynarodowych

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1452
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%