Czytających: 11970

Legnica: Młodzi tenisiści z sukcesami w Kubot Kids Cup

Niedziela, 29 września 2013, 19:34
Aktualizacja: 19:44
Przed tygodniem, na kortach Sinet Klub w Legnicy odbył się ogólnopolski turniej Kubot Kids Cup. To największe mini tenisowe wydarzenie sezonu zakończone turniejem Masters.

Kubot Kids Cup to cykl 5 turniejów Tenis 10 dla dzieci. Całą edycję patronatem objął Łukasz Kubot. Zawody odbywały się w 4 kategoriach wiekowych. Do kategorii niebieskiej (do 7 lat) zakwalifikował się z 1. miejsca Kornel Kolek, a do kategorii zielonej (do 10 lat) z 4. miejsca zakwalifikowała się Zuzanna Jeschke. Po dobrych grach tak Kornel, jak i Zuzanna wyszli ze swoich grup kwalifikując się do półfinałów. Po udanej walce Kornel zakwalifikował się do finałów, zaś Zuzia po zaciętym meczu musiała uznać wyższość swej rywalki. W pojedynku o trzecie miejsce Zuzia zwyciężyła i tym samym znalazła się na podium. W finale chłopców Kornel Kolek przegrał swój mecz i zajął drugie miejsce.

Należy podkreślić również to, że Kornel Kolek uczęszczający do SP nr 2 w Jeleniej Górze w klasyfikacji generalnej z najwyższą liczbą punktów zajął 1. miejsce w całym cyklu turnieju grupy niebieskiej. Zuzia Jeschke jest uczennicą SP nr 6.

Zawody odbywały się w miłej atmosferze, a organizatorzy zapewnili obiad dla każdego zawodnika. Nagrody wręczała osobiście mama Łukasza Kubota, która swoim serdecznym uściskiem gratulowała nawet tym zawodnikom, którym nie udało się zdobyć dobrego miejsca.