MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi tenisiści walczyli o prymat na Dolnym Śląsku

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 27 listopada 2013, 15:17
Aktualizacja: 22:00
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W dniach 23–25 listopada w hali balonowej przy ul. Sudeckiej odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików do lat 14 w tenisie ziemnym. Organizatorem zawodów był Klub Tenisowy Jelenia Góra.

W kategorii chłopców w grze pojedynczej pierwsze miejsce zajął Kacper Piekarek z KTA Wrocław po zwycięstwie z klubowym kolegą Kajetanem Barańskim 6/3, 6/0. Trzecie pozycje zajęli również zawodnicy z Wrocławia - Teodor Szpejankowski i Makary Adamek. Jeleniogórzanin Maks Bielecki awansował do ćwierćfinału po wygranej z Rafałem Lisem 6/3, 6/0, jednak tam musiał uznać wyższość Barańskiego.

W grze deblowej wygrała para Piekarek – Adamek po wygranej z duetem Goldberg – Barański. Trzecie miejsce zdobyła para Maks Bielecki - uczeń szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze wraz ze świdniczaninem Rafałem Lisem.

W turnieju dziewczynek w finale wygrała Izabela Kunat z Karoliną Wiśniwską (obie z Wrocławia). Trzecie lokaty zdobyły Karolina Jaśkiewicz i Nikola Okopniak ze Szczawna-Zdroju. Do ćwierćfinału dostała się zawodniczka z Jeleniej Góry Paulina Lewińska, która wygrała z Dominiką Bobik z Wrocławia 6/3, 6/0, a następnie uległa rozstawionej z jedynką Karolinie Jaśkiewicz.

W grze podwójnej siostry Paulina i Kamila Lewińskie (uczennice Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze) zdobyły brązowy medal po wygranej z parą Sudenis – Knapik 6/3, 6/0. Zwyciężyła para Jaśkiewicz – Wiśniewska, druga była para Kunat - Klawińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaklęcia Harmonii

Integracyjna rywalizacja

Janowickie siatkarki z medalami

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Robin S 27-11-2013 17:27
Gratulacje dziewczynom z Jeleniej i wszystkim uczestnikom.POzdrowienia dla państwa Lewińskich.
~anonimek8283 28-11-2013 22:06
Brawo Kama barawo Paula :-D
~Karol 28-11-2013 22:41
Brawo. Ale ostatnio coś cicho było o tenisie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Trzy medale w Oleśnicy

Spór o edukację seksualną

Sprawdzian w górach

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
209
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%