MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi tancerze w Ratuszu

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 7:00
Aktualizacja: Wtorek, 23 kwietnia 2013, 7:24
Autor: Mea
Fot. Mea
Kornelia Andrzejczak i Mikołaj Falkowski z Akademii Tańca Frydrych zdobyli cztery zielone gwiazdki w popularnym programie tanecznym Got To Dance, emitowanym w Polsacie. Gratulacje złożył tancerzom w Ratuszu prezydent miasta Marcin Zawiła.

- Mikołaj i Kornelia są wybitnymi dziećmi. Fantastycznie tańczą i zdobywają tytuły na turniejach. Ponadto wzięli udział w znanym programie telewizyjnym, w którym osiągnęli duży sukces. Byłem zachwycony ich występem i komentarzami jury, którzy mówili o Korneli, że ma nogi jak sprężynki, a o Mikołaju, że tańczył jakby mu się buty paliły, oczywiście w pozytywnym sensie – powiedział Marcin Zawiła.

Kornelia zdradziła początki swojej tanecznej kariery. - Najpierw koleżanka namówiła mnie na naukę tańców latynoamerykańskich, na które chodziłyśmy już w przedszkolu. Na początku się wstydziłam tańczyć, ale z czasem przełamałam ten strach. Później spodobał mi się nawet taniec hip-hop, jednak wróciłam do tańców latynoamerykańskich. To jest moja największa pasja. Najbardziej lubię tańczyć sambę, a jeśli chodzi o tańce standardowe to najfajniejszy jest walc angielski – opowiadała 11-letnia Kornelia Andrzejczak.

Mikołaj tańczy nieco krócej, jednak przez ten czas wiele osiągnął i bardzo się rozwinął. - Moja historia z tańcem też rozpoczęła się w przedszkolu, gdzie miałem pierwsze nauki. Rodzice chcieli żebym grał w piłkę nożną, ale ja wolałem tańczyć. Najbardziej lubię cha-che i walca wiedeńskiego – powiedział 12-letni Mikołaj Falkowski.

Młodzi tancerze oglądali program Got To Dance już od pierwszej edycji. – Mikołaj namawiał mnie i moją mamę już w tamtym roku, żebyśmy wystartowali w drugiej edycji tego programu. W tym roku już bardziej przekonałam się do tego pomysłu i było bardzo fajnie. Na turniejach musimy tańczyć według regulaminu, natomiast w programie telewizyjnym mieliśmy więcej swobody. W naszej choreografii podobały mi się wyrzuty i szpagat – mówiła Kornelia.

- Ja lubię dynamiczne przyspieszenia w tańcu i ogólne show, jakie zrobiliśmy na scenie – dodał Mikołaj.
70 osób i zespołów otrzymało cztery lub trzy zielone gwiazdki, a spośród nich jury wybrało 18 drużyn, które przeszły do półfinału. Niestety Nela i Miki nie zostali wybrani, jednak planują start w kolejnej edycji. – Wzięliśmy do serca uwagi jury. Mamy jeszcze wiele pomysłów na to, jak po raz kolejny zachwycić jurorów – mówił Miki.

Z osiągnięć swoich uczniów jest dumny trener Piotr Frydrych. – Nela i Miki bardzo dużo trenują i to bardzo rzetelnie. Zamiast iść na podwórko bawić się z innymi dziećmi, spędzają czas z nami na szlifowaniu kroków. Na ich poziomie to są po prostu profesjonalne treningi - są wicemistrzami Polski w tańcach latynoamerykańskich. Trenują praktycznie codziennie po 3-4 godziny, a na obozach tanecznych po osiem godzin na dzień. To jest już sport wyczynowy – powiedział Piotr Frydrych.

Czytaj również

Muzeum w pałacu

Co to były za tańce!

Ultratrudny Ultramaraton

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~jkh 22-04-2013 7:43
gratulacje
~zxa 22-04-2013 8:17
a morze docenili by ;;prawdziwych tancerzy''.
~ZAINTERESOWA 22-04-2013 8:30
super gratulacje,powodzenia
~ 22-04-2013 8:51
Ale ten Zawiła to ludzki pan. Zabrał dotacje do wody, śmieci najdroższe w POlsce, ale za to pogratulował tancerzom.
Olek 22-04-2013 8:56
Gratulacje. Super.
~pip. 22-04-2013 11:12
w mieście brakuje konkretnych tematów na jelonke, czy co? byli,skończyło się, napisaliście raz i starczy.wszyscy gratulowaliśmy już. nie stać was na konkretną reklamę szkoły. biedne te szkoły u nas, a może ten nasz prezydent coś by dofinansował skoro tak się udziela.
~Chanel 22-04-2013 12:17
Pana Zawiłę prosimy o miejsca pracy!Stać nas bedzie aby wysyłać sms-y na Nelę i Mikiego!Są wspaniali
~grr 23-04-2013 1:48
i co jeleniodziurskie polaczki? zalujecie juz ze zawila jest waszym prezydentem? nie tesknicie za markiem o.? czy jeszcze do was nie dotarlo ze jelenia dziura zdycha??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szykują się podwyżki opłat za odpady  

30. Ro(c)k bez kurtyny

Celtycki poranek

Tak się nie robi!

Brak wyobraźni?

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
884
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
7%