MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Młodzi tancerze w Ratuszu

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 7:00
Aktualizacja: Wtorek, 23 kwietnia 2013, 7:24
Autor: Mea
Fot. Mea
Kornelia Andrzejczak i Mikołaj Falkowski z Akademii Tańca Frydrych zdobyli cztery zielone gwiazdki w popularnym programie tanecznym Got To Dance, emitowanym w Polsacie. Gratulacje złożył tancerzom w Ratuszu prezydent miasta Marcin Zawiła.

- Mikołaj i Kornelia są wybitnymi dziećmi. Fantastycznie tańczą i zdobywają tytuły na turniejach. Ponadto wzięli udział w znanym programie telewizyjnym, w którym osiągnęli duży sukces. Byłem zachwycony ich występem i komentarzami jury, którzy mówili o Korneli, że ma nogi jak sprężynki, a o Mikołaju, że tańczył jakby mu się buty paliły, oczywiście w pozytywnym sensie – powiedział Marcin Zawiła.

Kornelia zdradziła początki swojej tanecznej kariery. - Najpierw koleżanka namówiła mnie na naukę tańców latynoamerykańskich, na które chodziłyśmy już w przedszkolu. Na początku się wstydziłam tańczyć, ale z czasem przełamałam ten strach. Później spodobał mi się nawet taniec hip-hop, jednak wróciłam do tańców latynoamerykańskich. To jest moja największa pasja. Najbardziej lubię tańczyć sambę, a jeśli chodzi o tańce standardowe to najfajniejszy jest walc angielski – opowiadała 11-letnia Kornelia Andrzejczak.

Mikołaj tańczy nieco krócej, jednak przez ten czas wiele osiągnął i bardzo się rozwinął. - Moja historia z tańcem też rozpoczęła się w przedszkolu, gdzie miałem pierwsze nauki. Rodzice chcieli żebym grał w piłkę nożną, ale ja wolałem tańczyć. Najbardziej lubię cha-che i walca wiedeńskiego – powiedział 12-letni Mikołaj Falkowski.

Młodzi tancerze oglądali program Got To Dance już od pierwszej edycji. – Mikołaj namawiał mnie i moją mamę już w tamtym roku, żebyśmy wystartowali w drugiej edycji tego programu. W tym roku już bardziej przekonałam się do tego pomysłu i było bardzo fajnie. Na turniejach musimy tańczyć według regulaminu, natomiast w programie telewizyjnym mieliśmy więcej swobody. W naszej choreografii podobały mi się wyrzuty i szpagat – mówiła Kornelia.

- Ja lubię dynamiczne przyspieszenia w tańcu i ogólne show, jakie zrobiliśmy na scenie – dodał Mikołaj.
70 osób i zespołów otrzymało cztery lub trzy zielone gwiazdki, a spośród nich jury wybrało 18 drużyn, które przeszły do półfinału. Niestety Nela i Miki nie zostali wybrani, jednak planują start w kolejnej edycji. – Wzięliśmy do serca uwagi jury. Mamy jeszcze wiele pomysłów na to, jak po raz kolejny zachwycić jurorów – mówił Miki.

Z osiągnięć swoich uczniów jest dumny trener Piotr Frydrych. – Nela i Miki bardzo dużo trenują i to bardzo rzetelnie. Zamiast iść na podwórko bawić się z innymi dziećmi, spędzają czas z nami na szlifowaniu kroków. Na ich poziomie to są po prostu profesjonalne treningi - są wicemistrzami Polski w tańcach latynoamerykańskich. Trenują praktycznie codziennie po 3-4 godziny, a na obozach tanecznych po osiem godzin na dzień. To jest już sport wyczynowy – powiedział Piotr Frydrych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Nowy przystanek w Łupkach

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~jkh 22-04-2013 7:43
gratulacje
~zxa 22-04-2013 8:17
a morze docenili by ;;prawdziwych tancerzy''.
~ZAINTERESOWA 22-04-2013 8:30
super gratulacje,powodzenia
~ 22-04-2013 8:51
Ale ten Zawiła to ludzki pan. Zabrał dotacje do wody, śmieci najdroższe w POlsce, ale za to pogratulował tancerzom.
Olek 22-04-2013 8:56
Gratulacje. Super.
~pip. 22-04-2013 11:12
w mieście brakuje konkretnych tematów na jelonke, czy co? byli,skończyło się, napisaliście raz i starczy.wszyscy gratulowaliśmy już. nie stać was na konkretną reklamę szkoły. biedne te szkoły u nas, a może ten nasz prezydent coś by dofinansował skoro tak się udziela.
~Chanel 22-04-2013 12:17
Pana Zawiłę prosimy o miejsca pracy!Stać nas bedzie aby wysyłać sms-y na Nelę i Mikiego!Są wspaniali
~grr 23-04-2013 1:48
i co jeleniodziurskie polaczki? zalujecie juz ze zawila jest waszym prezydentem? nie tesknicie za markiem o.? czy jeszcze do was nie dotarlo ze jelenia dziura zdycha??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa nabór do Straży Granicznej

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Przestrzega przed glifosatem

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
799
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%