MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi strzelali na medal

Wiadomości: Region
Środa, 18 listopada 2015, 7:57
Aktualizacja: 7:59
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Wręczeniem pucharów, medali i dyplomów zakończył się XI Młodzieżowy Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Miejskiego Policji. Udział w nim wzięło blisko 90 uczniów wraz z trenerami.

Zawody odbyły się na strzelnicy w Jeżowie Sudeckim. Młodzież strzelała z karabinka sportowego z odległości 25 m w pozycji leżącej z podpórką.

Zwycięzcą tegorocznego turnieju w rozgrywkach drużynowych została drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze i to ona otrzymała puchar ufundowany przez komendanta miejskiego policji inspektora Zbigniewa Markowskiego, który w jego imieniu wręczył naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze podinsp. Tomasz Szczurowski. Drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca ZS „Elektronik”, a trzecie - Gimnazjum nr 4. Za drugie i trzecie miejsce nagrody ufundował Jeleniogórski Zarząd Stowarzyszenia „LOK”. Najlepsi strzelcy wśród dziewcząt i chłopców otrzymali od Komendanta Miejskiego Policji gadżety policyjne.

Głównym celem zawodów jest popularyzacja strzelectwa sportowego wśród młodzieży jako jednej z dyscyplin sportowych, ale również jest to wskazanie młodzieży alternatywy spędzania wolnego czasu w ramach
realizacji przez Policję Jeleniogórską programu prewencyjnego „Nie daj się uzależnieniom i wszelkim zagrożeniom”.

Jesienią przyszłego roku planowana jest kolejna, XII już edycja Młodzieżowego Turnieju Strzeleckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Autobus elektryczny w Jeleniej Górze

Dobra zabawa w SOSW

Bałtyk Karkonosze Tour: utrudnienia w ruchu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 18-11-2015 8:26
w jeżowie sudeckim jest strzelnica???
~J23 18-11-2015 8:32
Tak ,po wojsku.
~colt dragoon 18-11-2015 10:43
strzelnicy z prawdziwego zdarzenia nie ma w promieniu 100km,jedynie są miejsca strzelnicopodobne lok-u i czegoś tam jeszcze,żeby postrzelać trzeba się do nich wcześniej zgłosić w dodatku musi być grupa bo inaczej marne szanse że się zgodzą.poza tym miejsca te nie spełniają wielu norm bezp.krótko mówiąc w temacie strzelnic i strzelectwa jesteśmy 100lat za murzynami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mali przedsiębiorcy

200 pieczątek w 24 godziny

Ćwiczenia na lotnisku

Rajd zdewastował las?

Słoneczny festyn w Jeżowie Sudeckim

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
201
Tak
36%
Nie
59%
Nie mam zdania
5%