MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi sprzedawcy za ladą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 29 kwietnia 2010, 7:58
Aktualizacja: 8:00
Autor: Ania
Fot. Ania
Kandydaci na sprzedawców w wciągu minionych dwóch dni zmierzyli się w specjalnie zorganizowanym dla nich konkursie. Musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w obsłudze klienta oraz rozwiązać test i wystawić fakturę, co – jak się okazało – nie było wcale takie łatwe.

W konkursie udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 (popularnej „Handlówki”) oraz Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych przy ulicy Leśnej, gdzie zorganizowano część teoretyczną. Praktyczne umiejętności ekspedientki oraz jeden ekspedient prezentowali w sklepie wielobranżowym przy ulicy Granicznej. Organizatorzy i nauczyciele byli z nich zadowoleni.

– Kilkanaście lat temu w Jeleniej Górze funkcjonował wojewódzki konkurs na najlepszego sprzedawcę, Zmieniły się sposoby egzaminowania i zaprzestano go realizować. Kiedy zostałam wybrana doradcą metodycznym, konsultant DODN, Jarosław Majski zaproponował mi, żebym zorganizowała taki konkurs i zainspirował mnie – mówi Jolanta Mozolewska-Zwatrzko, doradca metodyczny w zakresie przedmiotów zawodowych.

- W tym roku podjęłam się tego zadania. Tuż po wakacjach poczyniłam pierwsze kroki, zaprzyjaźniona szkoła „Handlówka” również zgodziła się na zorganizowanie konkursu. Trzeba było po prostu zabrać się do roboty, napisać cały regulamin, znaleźć sponsora - dodaje.

W konkursie zwyciężyła Paula Nowak, uczennica drugiej klasy w Zespole Szkół Licealnych i Usługowych. Drugie miejsce zajęła Anna Kopiec z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2, a trzecie jej koleżanka z tej samej placówki, Justyna Walczak.

Zwyciężczyni podkreślała, że zadania nie były łatwe, a do tych najtrudniejszych należało zdecydowanie wystawienie skomplikowanej faktury. Jak widać poradziła sobie świetnie. – Chcę pracować w tym zawodzie, najpierw u kogoś, a w przyszłości być może we własnym sklepie – mówi Paula Nowak, zaznaczając, że w chwili obecnej najważniejsze jest dla niej kontynuowanie nauki.

Jej kolega, który jako jedyny chłopak wziął udział w konkursie, również wiąże przyszłość z zawodem. – Będę szukał pracy jako sprzedawca – mówił Przemysław Mleczak.

Nagrody ufundowało Zrzeszenie Usług i Handlu, które chętnie uczestniczy w tego typu przedsięwzięciach, ponieważ przedsiębiorcy wchodzący w jego skład są potencjalnymi pracodawcami dla obecnych uczniów. Zależy więc im na bardzo dobrym wykształceniu młodej kadry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przybywa kwiatów w Parku Zdrojowym

Partnersko i kulturalnie

Święto miasta trwa

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Edek 30-04-2010 8:56
Szkoda tylko, że zabrakło "zdrowej konkurencji" wśród organizatorów- brawa dla zwycięzców-Wszystkich nie tylko z Leśnej!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy komendant z pomysłami

Jerzy Szymon Gaj (1960–2019)

Pełzająca sztuka

Widowiskowe odsłonięcie Ławki Wolności w Jeleniej Górze

Pokaz psich piękności

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
896
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%