MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi rysując walczą z nałogiem

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 listopada 2007, 13:43
Aktualizacja: 14:37
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
400 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Bądź sobą, nie pij alkoholu”. W VI edycji udział wzięli uczniowie jeleniogórskich szkół podstawowych, szkół specjalnych i świetlic dzieci zagrożonych środowiskowo.

– Głównym założeniem konkursu jest uświadomienie dzieciom zagrożeń wynikających z nadużywania alkoholu, ukazanie dwóch obrazów świata – osób pijących, w którym panuje przemoc i patologia oraz niepijących, gdzie przede wszystkim jest szczęśliwa rodzina – wyjaśnia mł. insp. Grzegorz Rybarczyk.

Technika wykonania była dowolna. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 18 najciekawszych prac, z których przyznano nagrody główne i wyróżnienia. I miejsce zdobyła Ewa Zielińska, uczennica kl. Vc SP nr 2. II miejsce przypadło Filipowi Powroźnikowi z kl. Va, SP nr 3, a III – Aleksandrze Hładziak, kl. Vb, SP nr 8. – W swojej pracy przedstawiłam butelkę z wódką, a nad nią dymek, w którym ukazane jest, że jeśli się pije, to nie ma uśmiechniętych dzieci, domu, rodziny. Po raz pierwszy wzięłam udział w konkursie plastycznym i bardzo się zdziwiłam, gdy okazało się, że wygrałam. Uważam, że warto jak najczęściej przypominać o problemie alkoholu w rodzinach – mówi Ewa Zielińska.

W środę nagrody laureatom oraz szkołom wręczył prezydent Marek Obrębalski i komendant SM, Jerzy Górniak. Z 12 nagrodzonych prac powstanie kalendarz szkolny na rok 2008.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Uczniowie prezentują prace dyplomowe

W czerwcu koncert Juli

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Gdzie głosować w niedzielę?

Centrum w obiektywie

30 wydarzeń na 30–lecie wolności

Dużo serca i ciepła w schronisku dla zwierząt

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
132
Tak
36%
Nie
60%
Nie mam zdania
4%