MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi rowerzyści „Jeżdżą z głową”!

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 4 czerwca 2012, 14:10
Aktualizacja: 14:13
Autor: red
Fot. Archiwum Organizatora
Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Mysłakowicach realizuje program edukacyjny pod patronatem Fundacji BGŻ „Jeżdżę z głową”. Celem programu jest propagowanie wiedzy na temat zmian w przepisach ruchu drogowego wśród młodych rowerzystów.

W ramach programu uczniowie klas gimnazjalnych aktywnie uczestniczyli w trzech zajęciach lekcyjnych, przeprowadzili wśród pełnoletnich mieszkańców Mysłakowic Ankiety Eksperta Ruchu Drogowego, sprawdzające znajomość Kodeksu Drogowego i badające opinie na temat bezpieczeństwa na drogach, przygotowali projekty plakatów ukazujące pomysły na rozwiązanie problemu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ich środowisku lokalnym.

Prezentacja plakatów i materiałów edukacyjnych odbyła się 2 czerwca, podczas II Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Mysłakowicach. Nadzór i koordynację działań uczniów prowadzą wyznaczeni nauczyciele – Andrzej Pawlonka i Łukasz Czarnecki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wiadomo kto postawi szatnie – kontenery

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Wypadek przy baniakach  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jasm 4-06-2012 16:30
Szkoda, że uczniowie nie chcą stosować zasad ruchu drogowego na co dzień. Chodzą po drodze jak święte krowy, a chodniczek obok pusty. Jazda rowerem pod prąd to też norma(nie tylko w Mysłakowicach, w Jeleniej Górze i okolicy także). No ale jak dzieci mają przestrzegać przepisów skoro dorośli tego nie robią? LUDZIE WŁĄCZCIE TROCHĘ MYŚLENIA!
~Jako Tako 4-06-2012 17:35
Jeżdżę rowerem pod prąd, a Ty kierowco, miej baczenie na mnie. Jeżeli chodzi o chodniki, to można na nich najwyżej zniszczyć koła, tak samo jak na kostce koło galerii grockiej, za co bardzo dziękuję władzom miasta JG.
~Misiu 4-06-2012 23:12
jasne ! szczegónie kiedy jest droga rowerowa obok a pajace ciągną jezdnią,
~tak 5-06-2012 9:09
Misiek... a co oni tą jezdnią ciągną? bo tego to już nie dopisałeś...
~jasm 5-06-2012 15:42
gdzie jest policja? Dlaczego nikt nie sprawdza obowiązkowego oznakowania rowerów? Gdzie zgubiły się lampki? ~Misiu masz świętą rację, to co się dzieje z rowerkami na ulicy Sudeckiej w stronę Karpacza przechodzi ludzkie pojęcie. Karać, karać i jeszcze raz karać!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W setne urodziny Tomaszewskiego

Czy chciałbyś naprawdę być na ich miejscu?

Pamięci Henryka Tomaszewskiego

Wystartowała gra miejska

Młodzież ZSRA o jakości powietrza  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
449
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%