MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi reporterzy zakończyli wakacje w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 28 lipca 2013, 8:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 lipca 2013, 6:41
Autor: Mestra
Fot. Mestra
Stworzyli własną gazetę, nagrali reportaż, audycję radiową i dwa teledyski – tak owocnie przebiegały Letnie Warsztaty Sztuki Reporterskiej i Filmowej zorganizowane przez Miejski Dom Kultury „Muflon” dla dzieci ze szkół podstawowych z Jeleniej Góry i regionu. Wyjątkowy letni wypoczynek, w którym wzięła udział prawie setka dzieci, zakończył się w piątek (26.07) pokazem premierowych teledysków.

Przez cztery tygodnie lipca uczestnicy warsztatów zapoznawali się z historią i funkcjonowaniem: radia, prasy, telewizji, studia nagraniowego oraz poznawali świat lokalnych mediów, odwiedzając redakcje prasowe, telewizyjne i radiowe.

Pierwszy tydzień, przebiegający pod hasłem „Co w prasie piszczy”, to tworzenie redakcji w „Muflonie”, wizyta w redakcji Gazety Wrocławskiej i Jelonki.com oraz pisanie i skład własnej gazety. W drugim tygodniu powstał reportaż z wizyty u artysty Andrzeja Boja-Wojtowicza, a dzieci miały możliwość wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez Pawła Jeleńskiego o sztuce pisania scenariusza. Trzeci tydzień zaowocował audycją radiową stworzoną przez uczestników warsztatów oraz wizytą w muzycznym radiu. W ostatnim, czwartym tygodniu, dzieci pracowały nad nagraniem dwóch teledysków, które w miniony piątek zostały zaprezentowane w sali widowiskowej dla rodziców, rodzeństwa, babć czy dziadków.

Podczas prac reporterskich nie mogło zabraknąć czasu na relaks – była więc wycieczka na Chojnik, ognisko z pieczeniem kiełbasek, zabawy nad wodą, projekcje bajek w sali kinowej czy zajęcia plastyczne.

– Każdego roku wakacje w „Muflonie” mają nową jakość. Nasze dzieci uwielbiają korzystać z takiej formy wypoczynku. Jest czas na dobrą zabawę i na twórcze działanie – mówili zadowoleni rodzice. Z kolei sami uczestnicy warsztatów z żalem żegnali się z opiekunami, zapewniając, że nie mogą już doczekać się tego, co przygotują im na ferie zimowe.

Czytaj również

Żeromalia na filmowo

Wszyscy za strajkiem

Głosy za strajkiem?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 28-07-2013 10:11
to były FANTASTYCZNE wakacje!!!! dziękujemy opiekunom!!!!
~ 28-07-2013 21:12
Który to już raz należą się słowa uznania pracownikom Muflonu? :) Brawo i oby tak dalej ! Cieplice - bierzcie przykład od Sobieszowa...
~Misiek 29-07-2013 9:29
Panie z Muflona są niesamowite! Zwłaszcza taka jedna blondynka pani Agnieszka. Brawo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podwyżki za śmieci?

Bolidy wyścigowe dziełem studentów

Wspaniała integracja

Powiat Jeleniogórski na Targach Infotour

Rusza remont stadionu przy ulicy Lubańskiej

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
119
Tak
64%
Jest dobrze, jak jest
12%
Nie
22%
Nie ma zdania
3%