MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi recytatorzy w Akademii Happy Kids

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 22 października 2016, 8:53
Aktualizacja: Niedziela, 23 października 2016, 8:36
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (21.10) w Akademii Happy Kids odbył się konkurs recytatorski „Apetyt na Wiersze”. W jego drugiej edycji udział wzięły wszystkie jeleniogórskie przedszkola, reprezentowane przez swoich młodych artystów.

- Dzieci nas zaskakują swoją dojrzałością i intuicją artystyczną - powiedziała Honorata Magdeczko-Capote z jury konkursu. Jej zdaniem, poziom konkursu był bardzo wysoki co sprawiło spory problem w wyłonieniu tych najlepszych.

- Celem tego konkursu jest nie tyle tworzenia współzawodnictwa w recytowaniu co pobudzanie wrażliwości u dzieci, rozwijanie możliwości czytania i prezentacji, co jest istotne w życiu, powiedział juror Krzysztof Rogacewicz. Aktor, tak jak i Honorata Magdeczko Capote, również przyznał, że poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Jego zdaniem wynika to z wyższej świadomości samych wychowawców i rodziców.

Na tym to ma polegać, że to od opiekuna ma wyjść impuls do dziecka, żeby znaleźć wspólny język, dobrać tak repertuar, żeby maluszki wiedziały co mówią. Dziecko jako jednostka młoda, nieświadoma jeszcze nie potrafi kłamać i każde zachowanie jest naturalne i to jest piękne. Bardzo często takich zachowań brakuje nam później w dorosłym życiu.

Edyta Wawrzyniak, dyrektor Akademii Happy Kids nie kryła radości, że konkurs zaczyna żyć własnym życiem, że jest uwzględniany w kalendarzach wszystkich jeleniogórskich przedszkoli i cieszy się dużym uznaniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Integracja na Słowacji

Tygryski w Rzemiosłach

Stop marginalizacji średnich miast

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 22-10-2016 10:11
Błędna informacja. Nie wszystkie jeleniogórskie przedszkola wzięły udział w tym konkursie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wirtuozi jazzu

Trudny dojazd do SP 3

Mundurowi w kolejnej szkole o bezpieczeństwie

Krokusowe lekcje jazzu

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
767
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%