MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Młodzi programowali swoją przyszłość

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 15 maja 2016, 10:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 maja 2016, 8:15
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Sobota (14.05) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze upłynęła pod znakiem prezentacji oferty szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz wyższych. Placówki z naszego miasta oraz z powiatu miały okazję pokazać, dlaczego to właśnie ich należy wybrać do dalszej edukacji.

Tego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie: od kulinarnych przysmaków, przez doświadczenia chemiczne, techniczne, prace artystyczne, fryzjerstwo czy masaże. Były też stoiska ze zdrową żywnością, propagowano ideę sprawiedliwego handlu, a na scenie młodzież prezentowała swoje zdolności muzyczne i taneczne. Było też boisko do koszykówki ulicznej oraz badminton.

Ponadto uczniowie gimnazjum mieli do pokonania grę miejską – musieli znaleźć 12 punktów zlokalizowanych w centrum miasta, gdzie odpowiadali na pytania i na mecie mieli zameldować się jak najszybciej, z jak największą liczbą punktów.

Po raz pierwszy na imprezie pojawiły się gimnazja spoza stolicy Karkonoszy. - Uważamy, że gimnazjaliści tak Jeleniej Góry, jak i powiatu powinni mieć pełny przegląd – argumentował Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta Jeleniej Góry. - Zależy nam na tym, żeby imprezą interesowali się uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych (od I - III) dlatego, że wybór kierunku kształcenia jest bardzo odpowiedzialnym wyborem, trzeba się przygotować, a to wymaga czasu – dodał P. Domagała.

Debiut zaliczyły też szkoły wyższe – Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa, Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Ekonomiczny.

Była to druga edycja imprezy „Programuję swoją przyszłość JELENIA GÓRA... enter” i z pewnością nie ostatnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Przedszkole po remoncie

Remont w Elektroniku

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 15-05-2016 12:06
I tak cała młodzież wyjedzie za granice , nie liczcie włodarze na to że zostaną tu pracować na umowach śmieciowych i na pogardliwej pensji najniższej krajowej
~bb 15-05-2016 14:42
FOTO 59 cudownie
~no way 15-05-2016 20:03
zgadzam się , warto oglądać do końca:)
~do14:42 16-05-2016 0:50
fakt....ale za 20 lat zmienisz zdanie...:)
~r 16-05-2016 8:57
w końcu nie wszyscy dożyjemy czasów, gdy nasze dzieci i wnuki zaczną decydować o losach Polski. Prawda, ale aż tak źle to nie wygląda. Jakaś siła wyższa sprawiła, że obecne pokolenie dwudziesto i trzydziestolatków, to w większości kuźnia przyszłych kadr. Wszelkie badania wskazują, że młodzi Polacy wyzbywają się kompleksów, nie widzą różnicy między Polską i Niemcami, między Polakiem i Brytyjczykiem. Nie wstydzą się przy tym polskiej tradycji i szacunku dla Polski. Krótko mówiąc zdecydowana większość Polaków od 30 roku życia w dół kłania się przed pomnikami Powstańców, a nie przed „Czterema Śpiącymi”.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stypendia dla najzdolniejszych

Spór o szkołę w Sosnówce się zaostrza  

Stalowe rumaki w Karpaczu

Trio Vovalis operetkowo w Parku Zdrojowym

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
372
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%