MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Młodzi olimpijczycy rywalizują w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Czwartek, 18 lutego 2010, 14:58
Aktualizacja: Piątek, 19 lutego 2010, 14:09
Autor: arec
Wczoraj w Karpaczu rywalizowali kombinatorzy norwescy i skoczkowie, jutro powalczą saneczkarze.

Od wtorku Karpacz gości młodych zawodników, biorących udział w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych. Wczoraj rywalizowali skoczkowie i kombinatorzy norwescy.

Na „Orlinku” w rywalizacji skoczków wśród juniorów starszych najdalej skakali zawodnicy AZS Zakopane: Jakub Kot z notą łączną 249,5 pkt oraz Maciej Kot z notą 248,5 pkt. Za nimi uplasował się Dawid Kubacki z TS Wisły Zakopane.

W rywalizacji juniorów młodszych najlepsi byli zawodnicy SMS Zakopane znani z występów w Pucharze Świata. Złoto przypadło w udziale Grzegorzowi Miętusowi z notą łączną 255 punktów. Na skoczni o punkcie konstrukcyjnym wyznaczonym na 85 metrze Grzegorz skoczył 91,5 metra. Drugi był Klimek Murańka, który także przeskoczył punkt „K” i lądował na 91 metrze. Klimkowi zabrakło jednak 3 punktów do zwycięskiego Grzegorza Miętusa w nocie łącznej zwodów. Trzeci był Aleksander Zniszczoł z Wisły Ustronianka, a Marcin Szota z KS Śnieżka Karpacz zajął miejsce 28.

Rywalizację w kombinacji norweskiej wśród juniorów starszych wygrali zawodnicy z KS Wisła Ustronianka SMS Szczyrk. Pierwszy był Paweł Słowiok, drugi Adam Cieślar, a trzeci Mateusz Cieślar. Wśród juniorów młodszych najlepiej biegali i skakali Andrzej Gąsienica z Wisły Zakopane, przed Szczepanem Kupczakiem z Sokoła Szczyrk i Wojciechem Marusarzem z AZS Zakopane.

Jutro rozpocznie się rywalizacja saneczkarzy. Na torze lodowym w Karpaczu o godzinie 8 odbędzie się pierwszy, a w sobotę także o ósmej drugi przejazd dziewcząt i chłopców.

W tym roku gospodarzem Olimpiady Młodzieży jest Dolny Śląsk.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Wraki wróciły po przerwie

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Ciekawe pary w drugiej rundzie

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
9
Tak
33%
Nie
56%
Nie wiem
11%