MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Młodzi muzycy z MDK "Jelonek" koncertują

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 lipca 2018, 11:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 lipca 2018, 7:15
Autor: MDK
Fot. Uzyczone/MDK
Pracowicie upłynęły ostatnie tygodnie roku szkolnego Zespołowi Muzyki Dawnej „Gaudium Ludentem” z MDK w Jeleniej Górze. Utalentowani, młodzi instrumentaliści zostali zaproszeni w czerwcu do udziału w Festiwalu „Barokowe Ogrody Sztuki” w Białymstoku.

Trzydniowa impreza plenerowa, w trakcie której organizatorzy zaplanowali występy zespołów muzyki dawnej na terenie pięknych ogrodów barokowych Pałacu Branickich, na pewno pozostanie na długo w pamięci podopiecznych Sylwi Raban – nauczyciela i opiekuna grupy z MDK. Koncert zespołu nie tylko uświetnił wydarzenie, ale przede wszystkim w artystyczny sposób przybliżył mieszkańcom Białegostoku dawne czasy baroku.

Zespół „Gaudium Ludentem” wziął również udział w koncercie „Dzień Dziecka z muzyką”, który odbył się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Ideą była promocja dolnośląskich zespołów muzycznych oraz krzewienie kultury muzycznej w placówkach oświatowych Dolnego Śląska.

Forma występu, w którym dzieci dzieciom prezentują muzykę o wysokich walorach artystycznych, stanowi dodatkowy bodziec do kształtowania właściwych postaw wobec „kultury wysokiej”. Zaproszenie do udziału w koncercie było jednocześnie formą uhonorowania osiągnięć dydaktycznych i muzycznych zespołu z jeleniogórskiego MDK.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Spotkanie z autorem wystawy

Spektakle online w Domu Gerharta Hauptmanna

Galeria na... płocie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Soboty z artystami

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
573
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%