MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi muzycy podbili Holandię

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 16 kwietnia 2008, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Angela
Fot. Adam Borkowski
54 uczniów grających w szkolnej orkiestrze symfonicznej wróciło z tournee po Niderlandach. To kolejny kraj po Anglii, Francji, Włoszech i Niemczech, który odwiedzili młodzi symfonicy. Będzie rewizyta Holendrów w Polsce.

Współpraca Szkolnej Orkiestry Symfonicznej przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze z holenderskim Towarzystwem Muzycznym „Concordia” zawiązała się w październiku w ubiegłym roku podczas wizyty zagranicznych gości w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach.
Holendrzy przyjechali wówczas na zaproszenie ks. proboszcza Józefa Steca i wraz z polską grupą koncertowali w Filharmonii Dolnośląskiej.

W tym roku Corcordia zaprosiła jeleniogórskich muzyków do siebie na początku kwietnia. – Przyjęto nas bardzo miło, a zakwaterowanie zapewniły nam rodziny holenderskich muzyków. Uczestnicy obydwu grup dali kilka wspólnych koncertów w kościele w Driel – wspomina Adam Borkowski, kierownik gospodarczy Państwowej Szkoły Muzycznej im. I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze.

Jeleniogórzanie zagrali także koncerty kameralne w Arnhen. Wszystkie występy zostały przyjęte entuzjastycznie. Muzycy z PSM są bardzo zadowoleni ze współpracy i pokładają duże nadzieje w jej kontynuacji. Planują zaprosić Corcordię do Polski. Wyjazd do Holandii sponsorowali minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz prezydent Jeleniej Góry.

Młodzieżowa orkiestra może się także pochwalić innym sukcesem: dwie czołowe skrzypaczki i solistki: Paulina Kusa i Małgorzata Wasiucionek zakwalifikowały się do udziału w warsztatach muzycznych w Kanadzie. Uczennicom PSM I i II st. gratulujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni o budżecie  

Koło ratunkowe dla Flory?

200 pieczątek w 24 godziny

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 16-04-2008 21:54
..NIEDERLAND to cudowny kraj .~Holendrzy maja serduszka wrazliwe i kochaja ..NASZA MUZKE !!...=>moje GRATULACJE.piii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnanie Ojca Jerzego Górala SP

Rajd zdewastował las?

Prezes DIOZ za kratkami

Nieuczciwy deweloper usłyszał wyrok

Ta wiedza może uratować życie

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
660
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%