MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Młodzi muzycy koncertują w Świeradowie–Zdroju

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 12 sierpnia 2011, 10:36
Aktualizacja: 10:37
Autor: ad
Fot. AD
Dobiegają końca 22 Europejskie Spotkania Młodych Muzyków im. Władysława Balickiego, których areną jest hala spacerowa Domu Zdrojowego w Świeradowie–Zdroju.

Jak informuje oficjalna strona kurortu, w tegorocznej imprezie biorą udział zespoły i orkiestry z Gdańska, Rzeszowa, Koszalina i Dębicy. – Głównym celem przyświecającą organizacji imprezy jest rozwijanie aktywności twórczej młodzieży poprzez udział w spotkaniach warsztatowych i ćwiczeniach muzycznych, a następnie możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności i nowej wiedzy w kończącym projekt koncercie finałowym – czytamy na www.swieradowzdroj.pl

Impreza uatrakcyjnia czas mieszkańcom kurortu, kuracjuszom i turystom. W zabytkowej hali spacerowej świeradowskiego Domu Zdrojowego przed południem odbywają się próby, a po południu – koncerty. Do zakończenia spotkań pozostały jeszcze dwa. Dziś o godz. 19 zagrają zespoły kameralne z Dębicy, zaś jutro (sobota) o godz. 15 na zakończenie projektu odbędzie się Koncert Finałowy w wykonaniu wszystkich uczestników – w sumie około 100 muzyków. – Młodzież będzie mogła zaprezentować nabyte i wyćwiczone podczas całego tygodnia warsztatów i prób, umiejętności – podają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Uczniowie dostaną laptopy

W planie szkoła katolicka

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 12-08-2011 11:58
Napiszcie o dzisiejszym koncercie w Kowarach o 20:30 na schodach urzędu miasta. Muzyka operowa, młodzi wykonawcy z całej Europy. To gratka dla wszystkich zainteresowanych taką muzyką! Wstęp wolny!!!!!
~ 12-08-2011 12:17
poprawka - jutro o 20:30 - 13.08 - sobota w Kowarach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ćwierć wieku Teatru Maska

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Kiedy zniknie ten wykop?

Sprzątanie świata 2020 w wykonaniu uczniów z SP 7

Gmina skarży MEN

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
354
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%