MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Młodzi jeleniogórzanie znają swoje miasto

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 marca 2018, 7:45
Aktualizacja: Piątek, 2 marca 2018, 6:02
Autor: MDK
Fot. MDK
Jedną z propozycji Młodzieżowego Dom Kultury w Jeleniej Górze, adresowanych do uczniów szkół podstawowych, był konkurs krajoznawczy pod nazwą „Jelenia Góra – Perła Karkonoszy.

Ideą konkursu było przybliżenie historii miasta i jego zabytków, popularyzacja niezwykłych miejsc, wydarzeń kulturalnych i postaci związanych z Jelenią Górą oraz uwrażliwienie na jej piękne położenie.

Podczas konkursu uczniowie podzieleni na trzyosobowe drużyny uczestniczyli w teście pisemnym oraz udzielali ustnych odpowiedzi na wylosowane pytania. Dodatkowym zadaniem było wykonanie przez każdą drużynę pracy plastycznej – plakatu promującego Jelenią Górę, którego ocena zaliczała się do punktacji ogólnej.

Jury konkursu pod przewodnictwem Aleksandry Trytek – specjalisty do spraw edukacji Karkonoskiego Parku Narodowego przyznało I i II miejsce drużynom ze SP Nr 2 w składzie: Hanna Moreau, Tymoteusz Koczubaj, Jakub Ożug oraz Aleksandra Bielawska, Lena Michniewicz i Wiktoria Figiel. Natomiast III miejsce przypadło drużynie ze SP Nr 6 (Julita Blicharska, Jakub Bartłomowicz, Aleksander Golej).

W konkursie wiedzy rywalizowało ze sobą 10 drużyn z jeleniogórskich szkół podstawowych: Nr 2, Nr 5, Nr 6 i Nr 10. Atrakcyjne nagrody w postaci wydawnictw związanych z „Jelenią Górą – Perłą Karkonoszy” ufundowali: Miasto Jelenia Góra, Karkonoski Park Narodowy oraz Wydawnictwo „Ad Rem”.

Zwycięzcom gratulujemy zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnych propozycjach MDK.

Szczegóły na stronie: http://www.mdkjelonek.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Rajd szlakiem przygody

Zygzakiem po ulicy

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 1-03-2018 10:28
Tja znają..Ostatnio jakiemuś małolatowi powiedziałem że Jelenia nazywała się Hirschberg przed 1945 i należała do Niemiec to mało ze zdziwienia kociej mordy nie dostał bo myślał że dzisiejsza mapa Polski obowiązuje od X wieku.
~ben 1-03-2018 12:44
Znają, znają. Co się tyczy nazistowskiej przeszłości tego terenu. Nikt nie musi pamiętać tych nazw. Mi też się niedobrze jak je widzę.
~ 1-03-2018 14:10
do: ~ben (12:44)
Nazistowska przeszłość to zaledwie 12 lat.Czy ci się robi dobrze czy niedobrze to historii nie zmienisz.
~ 1-03-2018 21:55
Brawo dwójka!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remontują kapliczkę

Wizyta profesora

Wrocławski festiwal światła – tego nie było!

Remont ulicy Ogińskiego  

Kursy zawodowe za kratami

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
593
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%