MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi jeleniogórzanie wiedli prym w Biegu Samuraja

Wiadomości: Świętoszów
Czwartek, 13 grudnia 2012, 13:15
Aktualizacja: 14:24
Autor: MDvR
Fot. użyczone
VI Sprawnościowy Bieg Samuraja odbył się 8 grudnia w Świętoszowie. Na starcie pojawiło się blisko 100 uczestników w wieku od 4 do 12 lat. Rywalizacja przeprowadzona była w grupach kilkuosobowych na torze z przeszkodami o różnym stopniu trudności oraz elementami karate. W biegu udział wzięły drużyny z Żar, Żagania, Świętoszowa, Szprotawy, Bolkowa, Jeleniej Góry, Leszna oraz Wiechlic.

Z Jeleniogórskiego klubu Shidokan wystartowały cztery drużyny w wieku: 4-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat - łącznie 24 zawodników oraz dwóch judoków z Gwardii Jelenia Góra. Nasz najmłodszy zawodnik - Nikola Smolińska miała 3,5 roku. Podopieczni Mariusza Ligiżyńskiego i Przemysława Jończego wywalczyli złote medale w kategorii 7-8 lat, srebrne – 9-10 i 11-12 lat oraz brązowe 4-6 lat. Wspaniała atmosfera i rywalizacja najmłodszych na torze przeszkód potwierdza, iż treningi wpływają na prawidłowy rozwój dzieci.

Ta ogólnopolska impreza co roku przyciąga coraz więcej dzieci do udziału w Biegu Samuraja.
Na koniec imprezy dzieci otrzymały mikołajkowy poczęstunek w postaci fontanny czekoladowej, słodyczy, napoi, ciastek, a dla rodziców wojskowa grochówka. Ostatni w tym roku start naszych starszych zawodników to udział w Lidze Muay Thai i K1, która odbędzie się w 29 grudnia w Świebodzicach.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

IV Mistrzostwa Czerwonego Pantofla – Downhill Derby  

Szachowy turniej Jelonka Open

Po Koronę Gór Polskich

Trzy medale w Oleśnicy

Victoria, Julia, Jagoda i Wiktoria w finałach MP!

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
722
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%