MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi jeleniogórzanie podbili Ukrainę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 17 czerwca 2008, 7:58
Aktualizacja: 7:58
Autor: Angela
Fot. Organizator
Trzydziestoosobowa grupa z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze przez sześć dni koncertowała na Ukrainie. Swoje wokalno–taneczne umiejętności prezentowała w Tarnopolu, dokąd pojechała na zaproszenie dyrekcji Centrum Twórczości Dziecięcej. Przy okazji zwiedziła wiele ciekawych miejsc.

Zespół wokalny „Paka Buziaka” oraz zespoły taneczne „Flesz” i „Afera” z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze w ubiegłym tygodniu wróciły z wycieczki z Ukrainy, gdzie wspólnie z młodzieżą ukraińską dali kilka koncertów.

Do Tarnopolu grupę polskiej młodzieży wraz z ich opiekunami i dyrekcją MDK zaprosiła Mirosława Gensiorowska, dyrektor Centrum Twórczości Dziecięcej. To był pierwszy wyjazd jeleniogórskiej młodzieży na Ukrainę.
Spotkali się z młodzieżą, z którą później bawili się na wspólnej dyskotece.

W kolejnych dniach Polacy zwiedzali miasto, zabytki, korzystali z atrakcji aquaparku i rozmawiali z merem Tarnopola, Romanem Zastawnym, od którego otrzymali prezenty. Przejęły ich także władze oświatowe i prezes Związku Nauczycieli.

W podzięce młodzież z Polski przekazała do Domu Małego Dziecka w Tarnopolu odzież i środki czystości. Ponadto artyści z własnej inicjatywy wystąpili w centrum miasta obok pomnika Iwana Franko, znanego pisarza i znawcy folkloru ukraińskiego.

- Był to prezent jeleniogórskiej młodzieży dla gościnnego Tarnopola – mówi Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.
W ostatnim dniu wizyty polska delegacja pojechała odwiedziła Lwów.
- Byliśmy na Cmentarzu Łyczakowskim oraz Cmentarzu Orląt Lwowskich, gdzie zapaliliśmy znicze – wspominają uczestnicy. Nie mieliśmy za dużo czasu na zwiedzanie, ale mamy nadzieję, że może kiedyś uda nam się poznać to miasto, bo jest tam wiele zabytków związanych z Polską i Polakami – usłyszeliśmy.

We wrześniu do Jeleniej Góry przyjedzie młodzież z Ukrainy. Wyjazd młodych artystów umożliwili m.in. rodzice dzieci uczestników wycieczki oraz włodarze Jeleniej Góry.

Czytaj również

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Ruszy inwestycja w Jakuszycach  

Szykują się podwyżki opłat za odpady  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~opik 17-06-2008 16:59
BRAWO!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Damian Drobyk zameldował się w Belen

Wyborcze zmiany

Tak się nie robi!

Nowa atrakcja za południową granicą

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
954
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
8%