MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi jeleniogórzanie podbili Ukrainę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 17 czerwca 2008, 7:58
Aktualizacja: 7:58
Autor: Angela
Fot. Organizator
Trzydziestoosobowa grupa z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze przez sześć dni koncertowała na Ukrainie. Swoje wokalno–taneczne umiejętności prezentowała w Tarnopolu, dokąd pojechała na zaproszenie dyrekcji Centrum Twórczości Dziecięcej. Przy okazji zwiedziła wiele ciekawych miejsc.

Zespół wokalny „Paka Buziaka” oraz zespoły taneczne „Flesz” i „Afera” z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze w ubiegłym tygodniu wróciły z wycieczki z Ukrainy, gdzie wspólnie z młodzieżą ukraińską dali kilka koncertów.

Do Tarnopolu grupę polskiej młodzieży wraz z ich opiekunami i dyrekcją MDK zaprosiła Mirosława Gensiorowska, dyrektor Centrum Twórczości Dziecięcej. To był pierwszy wyjazd jeleniogórskiej młodzieży na Ukrainę.
Spotkali się z młodzieżą, z którą później bawili się na wspólnej dyskotece.

W kolejnych dniach Polacy zwiedzali miasto, zabytki, korzystali z atrakcji aquaparku i rozmawiali z merem Tarnopola, Romanem Zastawnym, od którego otrzymali prezenty. Przejęły ich także władze oświatowe i prezes Związku Nauczycieli.

W podzięce młodzież z Polski przekazała do Domu Małego Dziecka w Tarnopolu odzież i środki czystości. Ponadto artyści z własnej inicjatywy wystąpili w centrum miasta obok pomnika Iwana Franko, znanego pisarza i znawcy folkloru ukraińskiego.

- Był to prezent jeleniogórskiej młodzieży dla gościnnego Tarnopola – mówi Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.
W ostatnim dniu wizyty polska delegacja pojechała odwiedziła Lwów.
- Byliśmy na Cmentarzu Łyczakowskim oraz Cmentarzu Orląt Lwowskich, gdzie zapaliliśmy znicze – wspominają uczestnicy. Nie mieliśmy za dużo czasu na zwiedzanie, ale mamy nadzieję, że może kiedyś uda nam się poznać to miasto, bo jest tam wiele zabytków związanych z Polską i Polakami – usłyszeliśmy.

We wrześniu do Jeleniej Góry przyjedzie młodzież z Ukrainy. Wyjazd młodych artystów umożliwili m.in. rodzice dzieci uczestników wycieczki oraz włodarze Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Konsultacje w Starej Kamienicy

Śladami uczestników jeleniogórskiej wyprawy na Annapurnę

Areszt za przemyt marihuany i kokainy

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~opik 17-06-2008 16:59
BRAWO!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festyn dla Matki

Jubileusz koła PTTK

Rajd zdewastował las?

Akcja krwiodawstwa w Kowarach

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
525
Tak
30%
Nie
65%
Nie mam zdania
5%