MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Młodzi goście w progach ratusza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 17 lipca 2010, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: K. Piotrowski
Fot. Kazimierz Piotrowski
Dzieci i młodzież z Ukrainy i Polski przebywające w Międzynarodowym Domu Harcerza przy ulicy Wiejskiej odwiedziły ratusz korzystając z zaproszenia prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego.

W sali plenarnej rady miejskiej doszło do spotkania z władzami Jeleniej Góry. Goście dzielili się swymi wrażeniami, jakie wywarł na nich pobyt w mieście. Mówili co im się podobało i że bardzo chcieliby w kolejnych latach tu spędzać wakacje.

Prezydent Marek Obrębalski opowiedział o związkach naszego miasta z Sievierodonieckiem z Ukrainy który leży w okręgu Ługańskim. Cieszył się z tego, że dzieci ukraińskie uważają Jelenią Górę za jedno z najpiękniejszych miast w Europie.

Zarówno goście jak i gospodarz spotkania podkreślali szczególna rolę, jaką w rozwijaniu tych kontaktów ma druh Antoni Padewski, dzięki którego zaangażowaniu i determinacji powstała Rada Przyjaciół Harcerstwa i Dom Harcerza. Sam nestor skautingu też mocno starał się, aby młodzież polonijna zza wschodniej granicy miała miejsce do którego mogłaby przebywać.

Dzieci ukraińskie wraz z dziećmi z Jeleniej Góry zaśpiewały wspólnie kilka piosenek. Były wspólne zdjęcia i deklaracje o kolejnych spotkaniach. Dzieci z Ukrainy dadzą koncert w Michałowicach 18 lipca (niedziela) o godzinie 11. Ci którzy ich jeszcze nie widzieli na estradzie, będą mogli to wtedy uczynić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust Krzeszowski

Klasyki zjechały do Kowar

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

strwag 17-07-2010 17:02
Nie ma słowa o wizerunkach Bandery, które mogły mieć na koszulkach.
dolnoślązak 17-07-2010 20:54
Prymitywizm myslowy to szczegolna cecha charakteru. Brak Ci slow o wizerunkach - to je dopisz skoro tak bardzo sa Ci potrzebne.
strwag 18-07-2010 8:20
Ja bym tak napisał "Dodładne oględziny wykazały, iż dzieci nie posiadały wizerunków Bandery na odzieży, zarówno spodniej jak i wierzchniej, co dobrze rokuje na przyszły rozwój stosunków Polsko - Ukraińskich"
dolnoślązak 18-07-2010 21:36
Resentymentem cuchnie, aczkolwiek odzew dyplomatyczny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Śmierć na żwirowni

Ile dostaną sołectwa?

Rozmowy o Kowarach

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
488
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%