MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi duchem w Muzeum Przyrodniczym

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 13 maja 2017, 7:17
Aktualizacja: Niedziela, 14 maja 2017, 5:24
Autor: Cezary Bezlapowicz, Michał Mazurkiewicz
Fot. Cezary Bezlapowicz, Michał Mazurkiewicz
Uczestnicy zajęć w Klubie Seniora „Młodzi duchem”, działającego w Przystani Twórczej tym razem wybrali się do Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Oprowadzał ich dyrektor tej placówki Stanisław Firszt.

Zwiedzanie zaczęło się od wprowadzenia w historię zbiorów Shaffgotschów. Dyrektor Firszt opowiedział, jak eksponaty znalazły się na naszych terenach i co się z nimi później działo. Wszystkie zbiory zostały spisane, a opisy trafiły do teczek. Jest ich tyle, że zajmują na półkach… 2 kilometry.

- Niestety, część tych zbiorów została po wojnie rozproszona po całym kraju. Są m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, na Uniwersytecie Jagiellońskim i nawet na Wawelu. A, na przykład, turecką tarczę z kolekcji Schaffgotschów można zobaczyć w dłoni Daniela Olbrychskiego w filmie „Potop” - opowiadał dyrektor.

- To nie jest mój pierwszy raz w tym muzeum, lecz dzisiaj pod fachowym przewodnictwem pana dyrektora, dowiedziałam się wielu fascynujących rzeczy, o których nie wiedziałam. Wystawy w tym muzeum są coraz piękniejsze i jest ich coraz więcej. Widać, że placówka się rozwija i jest warta polecania. Wszystko jest nowoczesne, bardziej europejskie i dostosowane do młodych ludzi. Nie są to już zwykłe gablotki z eksponatami i opisem – mówiła Irena Karcz, jedna z uczestniczek wyprawy do muzeum.

Ogłoszenia

Czytaj również

W Cieplicach bez wyborów

Rajd zdewastował las?

Janowiczanie liczą na głosy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~pff 13-05-2017 8:15
Muzeum Przyrodnicze i pan dyrektor zdominowali jelonkę :)Byl wykład o "zniemczaniu" ziemi jeleniogórskiej ? Może o "zażydzaniu" forów lokalnych albo "ukrainizacji" gastronomii i hotelarstwa ? Madrego przyjemnie posluchać .
~zaboberek 13-05-2017 9:19
do: ~pff |. "Powiedział(napisał),co wiedział",czyli byle co.
~......... 14-05-2017 0:02
jak wybierzecie mnie na posła do sejmu to zarządzę przymusową wizytę w muzeum /dowolnym/ raz na kwartał pod presja utraty prawajazdy na rok...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mniej do kasy miejskiej za płatne parkingi

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Vaclav Havel na fotografiach

Międzynarodowe warsztaty seniorów

Koło ratunkowe dla Flory?

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
653
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%