MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi duchem w Muzeum Przyrodniczym

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 13 maja 2017, 7:17
Aktualizacja: Niedziela, 14 maja 2017, 5:24
Autor: Cezary Bezlapowicz, Michał Mazurkiewicz
Fot. Cezary Bezlapowicz, Michał Mazurkiewicz
Uczestnicy zajęć w Klubie Seniora „Młodzi duchem”, działającego w Przystani Twórczej tym razem wybrali się do Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Oprowadzał ich dyrektor tej placówki Stanisław Firszt.

Zwiedzanie zaczęło się od wprowadzenia w historię zbiorów Shaffgotschów. Dyrektor Firszt opowiedział, jak eksponaty znalazły się na naszych terenach i co się z nimi później działo. Wszystkie zbiory zostały spisane, a opisy trafiły do teczek. Jest ich tyle, że zajmują na półkach… 2 kilometry.

- Niestety, część tych zbiorów została po wojnie rozproszona po całym kraju. Są m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, na Uniwersytecie Jagiellońskim i nawet na Wawelu. A, na przykład, turecką tarczę z kolekcji Schaffgotschów można zobaczyć w dłoni Daniela Olbrychskiego w filmie „Potop” - opowiadał dyrektor.

- To nie jest mój pierwszy raz w tym muzeum, lecz dzisiaj pod fachowym przewodnictwem pana dyrektora, dowiedziałam się wielu fascynujących rzeczy, o których nie wiedziałam. Wystawy w tym muzeum są coraz piękniejsze i jest ich coraz więcej. Widać, że placówka się rozwija i jest warta polecania. Wszystko jest nowoczesne, bardziej europejskie i dostosowane do młodych ludzi. Nie są to już zwykłe gablotki z eksponatami i opisem – mówiła Irena Karcz, jedna z uczestniczek wyprawy do muzeum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Maroko w Casparze jeszcze do 15 grudnia  

Konferencja naukowa w Politechnice

Otwarta Papiernia o mowie nienawiści

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~pff 13-05-2017 8:15
Muzeum Przyrodnicze i pan dyrektor zdominowali jelonkę :)Byl wykład o "zniemczaniu" ziemi jeleniogórskiej ? Może o "zażydzaniu" forów lokalnych albo "ukrainizacji" gastronomii i hotelarstwa ? Madrego przyjemnie posluchać .
~zaboberek 13-05-2017 9:19
do: ~pff |. "Powiedział(napisał),co wiedział",czyli byle co.
~......... 14-05-2017 0:02
jak wybierzecie mnie na posła do sejmu to zarządzę przymusową wizytę w muzeum /dowolnym/ raz na kwartał pod presja utraty prawajazdy na rok...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uczniowie piszą listy...

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rok niespełnionych obietnic

Paczki od Mikołajów z powiatu

Od piątku Jarmark Bożonarodzeniowy

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
868
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%