MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi duchem w akcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 czerwca 2018, 6:24
Aktualizacja: Czwartek, 14 czerwca 2018, 8:00
Autor: Przystań Twórcza
Fot. Przystań Twórcza
Warsztaty malowania kwiatu paproci, tańce w plenerze, spotkanie z „Nocą Świętojańską”, zabawy integracyjne – to część z atrakcji, w których ostatnio brały udział dzieci i seniorzy z projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie. Finał projektu – „Magiczną moc Sobótki” już w najbliższą sobotę (16.06) o godz. 13.30 w Parku Zdrojowym. Wstęp wolny.

Tancerze ćwiczyli choreografie „Tańców w Kręgu” oraz integrowali się poprzez dworskie zabawy ruchowe. Uczestnicy międzypokoleniowego projektu „Młodzi Duchem w Akcji” byli fotografowani przez profesjonalną fotografkę Patrycję Stachów. Zdjęcia będą wyeksponowane na wystawie podczas finału projektu pod nazwą „Magiczna moc Sobótki” 16 czerwca 2018r. w Parku Zdrojowym.

Na kolejnym spotkaniu uczestnicy poznali „Szczyptę historii tańca na podstawie obrazów malarzy”, która tym razem dotyczyła Nocy Świętojańskiej i porównania tańców w kręgu w różnych epokach. Dzieci i seniorzy zwrócili uwagę na techniki przedstawiania ruchu w malarstwie i sami malowali siebie tańczących wokół kwiatu paproci. Każdy mały i duży tancerz przykleił obok życzenie, a następnie posypał swoją pracę „magicznym” brokatem, by życzenie wkrótce się spełniło. Uczestnicy warsztatów odbijali również swoje dłonie na pracach, a nawet wykonali z tych odbić kwiat paproci. Prace są wyeksponowane w Przystaniowej Galerii.

Podczas następnych „Tańców w Kręgu” międzypokoleniowa grupa wykorzystała piękną pogodę i zatańczyła na dworze przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze tańe z całego świata. Po krótkiej rozgrzewce i rozciąganiu w parach, dzieci wraz z seniorami z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” zatańczyli m.in. „Taniec Indian”, taniec w setach, „Taniec ognia”, a nawet „Tripping upstairs”. Do tańca dołączyły również dzieci ze szkoły. Warsztaty poprowadziła Agata Szmigrodzka. Z okazji Dnia Dziecka pani Maryla z Klubu Seniora podarowała dzieciom pyszne ciasteczka.

Międzypokoleniowe „Tańce w Kręgu” zagościły w Parku Norweskim. Klubowicze wraz z dziećmi pod okiem Agaty Szmigrodzkiej zatańczyli w plenerze oryginalne tańce w kręgu z różnych stron świata. Spacerowicze dołączali do gorących rytmów z Ameryki Północnej czy też Anglii. Tancerze rozdali okolicznym mieszkańcom barwne kwiaty, do których dołączone były zaproszenia na czerwcową imprezę taneczną – finał projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie, który odbędzie się 16 czerwca w Parku Zdrojowym..

Spotkanie było również próbą przed finałem projektu „Młodzi Duchem w Akcji”, który jest realizowany i finansowany z programu „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Andrzejkowy Bal Wróżbitów – 22 listopada

Koncert Marcina Wyrostka w Jeleniej Górze (rozmowa z artystą)

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~kokolo 12-06-2018 11:43
Pieknie
~sajmon 12-06-2018 14:26
Hmmm... ~ko...12-06-2018 11:43 :) ale musiałeś przegiąć że tyle cię moderują :) Standard że nie czytam :) Ale starsze osoby jak dla mnie powinny się bawić nawet jak to zagorzałe komuchy :)
~Dikanda 12-06-2018 14:40
do: ~sajmon (14:26)
Brawo Młodzi Duchem,radośni,szczęśliwi,życie jest piękne, zacznij tańczyć z nami.
~sajmon 12-06-2018 14:57
do: ~Dikanda (14:40)
Hmmm... Nie kuś słonko :) Obciach będzie bo nie umiem :)
~Dikanda 12-06-2018 18:17
do: ~sajmon (14:57)
To łatwe,pozdrawiam.Słonko
~wielkiB 13-06-2018 6:06
Brawo, dobrze, że się nie boją księdza, który pewnie wyzwie ich o diabłów rogatych :D
~Dikanda 13-06-2018 10:12
do: ~wielkiB (6:06)
Mam do dzisiaj wyrzuty sumienia,że to wszystko było takie ciężkie i nie zorganizowałam tego jak powinnam.Przepraszam
~Dikanda 14-06-2018 14:05
do: ~wielkiB (6:06)
Zatańcz z nami w sobotę,proszę.Wyrzuć z siebie negatywne emocje,wszystko będzie dobrze,trzymam za Ciebie kciuki,i wysyłam cały czas w twoją stronę pozytywną energię.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Łaknęli Kwiatu Jabłoni

Rok niespełnionych obietnic

W Żeromie z... Żeromskim!

„Głosowisko” – świąteczny koncert w „Muflonie”

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
783
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%