MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi chcą czytać dramaty

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 listopada 2015, 7:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 listopada 2015, 8:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Niemal 50 osób zgromadziło się wczoraj (7.11) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury, by wysłuchać zwycięskiego tekstu drugiego etapu akcji „Czytajmy dramaty!”. Byli to głównie ludzie młodzi, a dramatem, z którym mieli okazję się zapoznać było „Łaknąć” autorstwa Sary Kane.

Sztukę angielskiej dramatopisarki czytali aktorzy Teatru Modrzejewskiej w Legnicy: Bartosz Bulanda, Magda Drab, Joanna Gonschorek, Bogdan Grzeszczak, Magda Skiba i Albert Pyśk, reżyserował ją Konrad Dworakowski. Na scenie występowały cztery postacie: A, B, C i M – prowadząc monolog, a niekiedy dialog. „Łaknąć” wypełnione było elementami wywołującymi skrajne emocje jak: gwałt, seks, miłość mimo dużej różnicy wieku, czy ostatecznie śmierć.

Myślę, że jest to przede wszystkim dramat o tym, jak bardzo niezwyczajna wrażliwość może być rozdarta wewnętrznie i jak bardzo mogą nią targać emocje, które są destrukcyjnie – powiedział reżyser Konrad Dworakowski.

Drugi z trzech etapów akcji „Czytajmy dramaty!” jest już za jeleniogórzanami. Ostatnie spotkanie w Jeleniogórskim Centrum Kultury zaplanowane jest na 30 listopada, wtedy też poznamy zwycięzcę konkursu, bowiem główną nagrodą jest 2 tysiące złotych. Każdy może jeszcze zgłosić swoją propozycję dramatu do III etapu, wysyłając zgłoszenie wraz z uzasadnieniem na adres Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

To jest fajne, że dyrektorzy różnych instytucji są w stanie porozumieć się na poziomie wspólnego projektu, który pozwala różnym akcjom dać zasięg o wiele większy, niż gdyby to były indywidualne – punktowe działania – ocenił reżyser sobotniego czytania w JCK-u podkreślając jak ważny jest to element naszej wrażliwości i umiejętności postrzegania świata.

Czytaj również

Prace zgodnie z planem

Romeo i Julia... Anna Patrys

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 9-11-2015 23:05
to niech zaczną dorosłe życie to będą mieli na żywo bez czytania

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzież z Lema dzieciom

Marcin Berdyszak w BWA

Rekreacja za rogiem – wystawa wędrowna

Czeska literatura sudecka

Trzecioklasista z Siódemki wygrał przegląd monodramów

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1024
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%