MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi chcą czytać dramaty

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 listopada 2015, 7:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 listopada 2015, 8:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Niemal 50 osób zgromadziło się wczoraj (7.11) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury, by wysłuchać zwycięskiego tekstu drugiego etapu akcji „Czytajmy dramaty!”. Byli to głównie ludzie młodzi, a dramatem, z którym mieli okazję się zapoznać było „Łaknąć” autorstwa Sary Kane.

Sztukę angielskiej dramatopisarki czytali aktorzy Teatru Modrzejewskiej w Legnicy: Bartosz Bulanda, Magda Drab, Joanna Gonschorek, Bogdan Grzeszczak, Magda Skiba i Albert Pyśk, reżyserował ją Konrad Dworakowski. Na scenie występowały cztery postacie: A, B, C i M – prowadząc monolog, a niekiedy dialog. „Łaknąć” wypełnione było elementami wywołującymi skrajne emocje jak: gwałt, seks, miłość mimo dużej różnicy wieku, czy ostatecznie śmierć.

Myślę, że jest to przede wszystkim dramat o tym, jak bardzo niezwyczajna wrażliwość może być rozdarta wewnętrznie i jak bardzo mogą nią targać emocje, które są destrukcyjnie – powiedział reżyser Konrad Dworakowski.

Drugi z trzech etapów akcji „Czytajmy dramaty!” jest już za jeleniogórzanami. Ostatnie spotkanie w Jeleniogórskim Centrum Kultury zaplanowane jest na 30 listopada, wtedy też poznamy zwycięzcę konkursu, bowiem główną nagrodą jest 2 tysiące złotych. Każdy może jeszcze zgłosić swoją propozycję dramatu do III etapu, wysyłając zgłoszenie wraz z uzasadnieniem na adres Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

To jest fajne, że dyrektorzy różnych instytucji są w stanie porozumieć się na poziomie wspólnego projektu, który pozwala różnym akcjom dać zasięg o wiele większy, niż gdyby to były indywidualne – punktowe działania – ocenił reżyser sobotniego czytania w JCK-u podkreślając jak ważny jest to element naszej wrażliwości i umiejętności postrzegania świata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mali przedsiębiorcy

Wiesława Siemaszko–Zielińska o "Listopadowych cieniach"  

To był piękny bal!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 9-11-2015 23:05
to niech zaczną dorosłe życie to będą mieli na żywo bez czytania

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Zaczytaj się z Jelonką.com

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Zdrowo i teatralnie u Młodych Duchem

Dobra zabawa w SOSW

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
294
Tak
34%
Nie
60%
Nie mam zdania
6%