MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Młodzi aktorzy w obiektywie kamer

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 30 lipca 2008, 16:00
Aktualizacja: 16:01
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Ekipa TVP przyjechała dziś do Teatru Zdrojowego, aby nakręcić materiał ze zbliżających się do końca warsztatów „Lato w teatrze”. Przedstawienie „Z legend naszego miasta” w wielkim skrócie obejrzą telewidzowie z całej Polski.

Przyjazd telewizji wywołał sporo zamieszania. Nic dziwnego: dwóch kamerzystów, realizator dźwięku, autorka programu, spikerka nieco onieśmielili młodych adeptów sceny. Dla potrzeb TVP odegrali kilka epizodów. Były też wywiady przed kamerą. Dla niektórych spore przeżycie i medialne debiuty. Teatr Zdrojowy odwiedził też dziennikarz Muzycznego Radia.

Taki „medialny” najazd to skutek zbliżającej się premiery sztuki „Z legend naszego miasta”. – Godzina „zero” nadchodzi wielkimi krokami – mówi Bogdan Nauka, dyrektor Teatru Jeleniogórskiego, który osobiście przypatruje się próbom. Te z kolei to skutek ciężkiej pracy dzieci i młodzieży oraz instruktorek.

Warsztaty zbliżają się ku końcowi, a aktorki Sceny Animacji Teatru Zdrojowego dokonują pierwszych podsumowań. – Naszym sukcesem jest fakt, że pomogliśmy przełamać bariery nieśmiałości wśród dzieci nieco zakompleksionych. Otworzyły się, znalazły przyjaźnie i w niczym nie przypominają zastraszonych osób, które tu przyszły – mówi Lidia Lisowicz.

Dorota Bąblińska-Korczycka dodaje, że w dzieciach i młodzieży jest bardzo wiele zapału do pracy oraz ukrytych… talentów. – Niektóre sceny tańca chwytają w lot, a z profesjonalnymi aktorami trzeba czasem powtarzać to wiele razy – usłyszeliśmy.

Teraz uczestnicy warsztatów muszą nauczyć się zachowania spokoju za kulisami i zapomnieć na czas sztuki, że są dziećmi, którym „wszystko” wolno. W teatrze muszą być profesjonalistami. Presja spora, tym większa, że na widowni zasiądą ci, którzy oczekują perfekcyjnego występu, czyli wymagająca publiczność.

Przypomnijmy, że premiera „Z legend naszego miasta” odbędzie się w sobotę o godz. 15 na placu Ratuszowym, a powtórka spektaklu w niedzielę o godz. 17. 30 w Teatrze Zdrojowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

PZN na kręgielni

Kuma kumie pomóc umie!

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Prawie stały czytelnik 30-07-2008 22:57
Jak zwykle piękne fotosy TEJO, zwłaszcza nr 3 i 9. <br><br> <i> dziękuję:-) </i>
~gęś 9-08-2008 12:28
a 41 najładniejsze
~~~Mała Miss~~ 23-12-2008 23:15
hahahah a na trzecim zdjęciu Jula i Wera do tej wiewióry hahahah

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Trwa rozbudowa SOSW

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%