MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młody zdolny ze Szklarskiej Poręby zagra w Mogilnie

Wiadomości: REGION
Piątek, 19 sierpnia 2011, 7:56
Aktualizacja: 7:56
Autor: Accipiter
Fot. ....
Przedstawiamy młodego i zdolnego instrumentalistę ze Szklarskiej Poręby, który ma już za sobą własne płyty i prezentowane utwory w rytmach muzyki elektronicznej. Jest nim 19–letni Jakub Fijak. Jutro (sobota) zagra…Nie, nie w naszym regionie, ale na scenie Amfiteatru Letniego w Parku Miejskim w Mogilnie, gdzie odbędzie się „Elektroniczny Weekend”.

Ta informacja powinna zainteresować nie tylko fanów muzyki elektronicznej, zarówno tej spokojnej, jak i do tańca. Urodzony w Szklarskiej Porębie Jakub Fijak swoją pasję do muzyki elektronicznej odkrył, jak również rozpoczął w wieku dwunastu lat. Początkowo tworzył pod wpływem tak popularnych artystów jak zespół Enigma, Mike Oldfield czy niemiecka grupa Schiller. Mając szesnaście lat nagrał swój debiutancki album „Genesis” (2008), tworzony przy współpracy z Maciejem Braciszewskim. Rok później własnymi środkami wydał płytę „The Lost World” (2009).

Potem w jego dorobku artystycznym pojawiły się kolejne produkcje, m.in. „The Gods” we współpracy z Maciejem Braciszewski, „Destruction”, „Around The Horizon” oraz „Soldiers of Heaven”. Swoje utwory Jakub Fijak komponuje przy wykorzystaniu syntezatora Roland Juno-D, miksera Behringer Xenyx 1002FX oraz oprogramowania firm Steinberg, Arturia i Cakewalk.

Utwory nagrane przez Jakuba Fijaka można posłuchać na jego oficjalnej stronie myspace pod adresem: http://www.myspace.com/jakubfijakmusic

Ogłoszenia

Czytaj również

W setne urodziny Tomaszewskiego

Wystawa o Staffie w muzeum Hauptmanna

Dekada Gabrieli Zawiły

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Człowiek Koń 19-08-2011 16:27
W końcu jakaś dobra wiadomość o kimś ciekawym. A tak na marginesie to ciekawe kiedy człowieki barany z ratusza zrobią u nas taki weekend z elektroniką
~QQ 19-08-2011 22:45
do człowieka konia- by cie kuń kopnął i ha,ha,ha
~tre 19-08-2011 23:09
Życzę powodzenia temu młodemu człowiekowi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Muzyka wiedeńska w JCK

Wypadek przy baniakach  

Pożądanie w cieniu pokrywki w „Muflonie”  

Pablopavo i Ludziki

Genius loci – Salon Biznesu i Kultury

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
412
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%