MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Młode talenty w Karpaczu

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 27 lipca 2009, 15:48
Aktualizacja: 15:50
Autor: Ola
Fot. Ola
Niedzielny wieczór zgromadził w Karkonoszach wybitnie utalentowaną młodzież z różnych krajów Europy (Estonia, Litwa, Rosja i in.) w ramach VI Muzycznego Ogrodu Liczyrzepy 2009. Śpiew, wymiana kulturowa i niezapomniana, iście magiczna atmosfera – to było wczoraj, ale to dopiero pierwszy dzień koncertów z cyklu „Soliści Europy w Krainie Ducha Gór”, które potrwają aż do 10 sierpnia w Karpaczu.

Wczoraj wieczorem w karpackim hotelu „Relaks” otwarto Młodzieżowy Festiwal Operowy w Karkonoszach. Wystąpiły reprezentacje siedmiu krajów: Polski, Rosji, Czech, Litwy, Białorusi, Estonii oraz Chin. Koncert zainaugurował występ grupy estońskiej połączony z wystawą fotografii, które przybliżyły gościom piękno tego nadbałtyckiego kraju.

Młodzi śpiewacy, aby umilić publiczności swoje muzyczne przedstawienie, zrobili też małą degustację krajowych trunków. Przed krótką przerwą, na sali rozbrzmiało jedyne w swoim rodzaju, operowe „Happy Birthday”, które wszyscy soliści zaśpiewali swojemu koledze z Chin.

Następnie, goście wysłuchali wokalistów z pozostałych krajów. Ciekawostką może być fakt, że chiński tenor zaśpiewał po polsku utwór „Znaszli ten kraj” Adama Mickiewicza. Muzyczny wieczór zakończyli soliści z Rosji, których reprezentacja liczyła kilkanaście osób. Nie obyło się oczywiście bez bisów.

Gdy publiczność opuszczała salę, można było usłyszeć wyrazy zachwytu i zadowolenia, ale było też żal, że ten wyjątkowy wieczór musiał się skończyć. Ci, którzy byli w Karpaczu w tą niedzielę, z pewnością wybiorą się na najbliższy koncert młodych solistów w najbliższy czwartek (30 lipca). Zapowiada się ciekawie, biorąc pod uwagę fakt, że będzie to rodzaj turnieju, w którym publiczność będzie mogła wybrać i wyróżnić swoich faworytów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory 2020: Prezydent Jeleniej Góry nie będzie narażać mieszkańców

Mieszkanka Cieplic nie żyje

Rusztowania na moście już nie ma

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mim 27-07-2009 23:23
Brawa dla artystów z Estonii pod kierunkiem pani Marii Kondratievej . Pan Aleksand Spruż z Tallina, przygotował piękne zdjęcia z różnych regionów Estonii - jako projekcję multimedialną. Mały kraj,ale ciekawy o bogatej kulturze i wieloletniej tradycji niewykorzenionej przez ZSRR. Estończycy częstowali publiczność super likierem VANA TALLIN- miodzio w gębie.
~! 28-07-2009 9:11
młode talenty w Karpaczu to pod pubem Kotłownia przesiadują
~pfff 28-07-2009 14:03
jasne pod Kotłownią same pustaki siedzą i nikt więcej...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jelenia Góra "zamyka" lasy

Jacek Jeschke o udziale w show  

10 urodziny kabaretu "Bella Mafia"  

Senator o "tarczy antykryzysowej"

“Cień bestii” premierowo w Animacji

Sonda

Czy wyznaczone godziny zakupów dla seniorów to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
438
Tak
50%
Nie
45%
Nie wiem
5%