MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młode talenty w filharmonii

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 maja 2015, 7:53
Aktualizacja: 7:56
Autor: Manu
Fot. Organizator
Jutro (15.05, w piątek) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej będzie miał miejsce koncert z cyklu “Maj z operą” zatytułowany “Młode talenty” pod dyrekcją Pawła Pietruszewskiego, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Solistami będą: Anna Wilczyńska – kontralt, Tomasz Tracz – tenor, Wojciech Basiakowski – kontratenor oraz Volodymyr Andrushchak – baryton. Cena biletu: 30 zł lub 20 zł (w zależności od sektora).

W programie koncertu: Christoph Willibald Gluck – Uwertura do opery “Alcesta”, Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery “Uprowadzenie z seraju”, Carl Maria von Weber – Uwertura do opery “Wolny strzelec”, Giuseppe Verdi – Uwertura do opery “Nieszpory sycylijskie”, Przemysław Zych–Poiesis – opera kameralna w jednym akcie na solistów i zespół kameralny (utwór powstały w ramach programu MKiDN “Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca)

Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca “Dyrygent – rezydent”, zainicjowany przez Instytut Muzyki i Tańca program “Dyrygent – rezydent”, ma na celu prezentację i promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym. Dyrygentem – rezydentem Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w sezonie 2014/2015 jest Paweł Pietruszewski. Dofinansowano z Budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Talenty na scenie

Zaczytaj się z Jelonką.com

Bulwar Cieplicki otwarty!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~z innejbajki 14-05-2015 10:59
Są to interesujące uwertury -- polecam wszystkim osobom omijającym raczej filharmonię z powodu "poważnej muzyki". Ta muzyka jest jak dobra muzyka filmowa, obrazowa, ze sporą dawką instrumentów perkusyjnych - na maksa :) A w uwerturze do "Wolnego Strzelca" wielkie kotły oraz instrumenty dęte - w tym rogi czyli waltornie. No i trwają ok 8 - 12 minut - można wytrzymać ;)
~AJ 14-05-2015 21:10
Mam nadzieje,że Filharmonia zapewni im bezpieczne noclegi w hotelu,żeby nie dopadł ich los harfistki Wiktorii Jankowskiej z Warszawy. Ten budynek zawsze będzie mi się kojarzyć z tym horrorem!
~Tosia11 14-05-2015 23:03
Jak można tak dowalać Bogu ducha winnym pracownikom Filharmonii. To jest nieludzkie i złośliwe

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mają w nosie pieszych

Seniorzy świętowali

Genius loci – Salon Biznesu i Kultury

Oni pięknie grają muzykę dawną

Niebezpieczne wyzwania

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
315
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%