MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młode szczypiornistki walczyły w Kępnie

Wiadomości: Kępno
Sobota, 31 maja 2014, 9:11
Aktualizacja: 9:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Artur Janas
W Kępnie rozegrano 38. Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wystartowało blisko dwadzieścia drużyn z całej Polski, w tym dwie jeleniogórskie prowadzone przez trenerki Dilrabo Samadovą i Esterę Rykaczewską.

Drużyny rywalizowały w dwóch rocznikach: 2003 i 2000. Nasz młodszy rocznik to dziewczynki dopiero co tworzonego zespołu najmłodszych adeptek jeleniogórskiego szczypiorniaka – uczennice SP nr 6 i 11. W roczniku 2000 i młodsze wystąpiły natomiast dziewczynki, które zakończyły już swe ligowe rozgrywki i był to ich ostatnie w tym sezonie granie przed zasłużonymi wakacjami. Pozostałe dziewczyny z rocznika 1999 i 2000 przygotowują się do Finału Pucharu ZPRP w dniach 4-7 czerwca rozgrywany zostanie w Dźwirzynie/Mrzeżynie i Półfinałów XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który to rozegrane zostaną w dniach 12-15 czerwca w Jeleniej Górze.

 
Wyniki 38.OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT:

Rocznik 2003:
1. MKS Tuzinek MOS Gniezno II
2. MKS Kusy 55 Szczecin
3. MKS Tuzinek MOS Gniezno I
4. GUKS Bellator Ryjewo
5. KS Zgoda Ruda Ślaska-Bielszowice
6. KKS Polonia Kępno I 
7. UKS Varsovia Warszawa
8. KKS Polonia Kępno II
9. KPR Jelenia Góra
10. Tor Dobrzeń Wielki 
11. SP 2 Kwidzyn
 
NAJLEPSZA SIÓDEMKA:
Szachowicz Izabela - Ryjewo
Agata Alwin - Gniezno
Zuzanna Kałasz - Gniezno
Natasza Jabłońska - Gniezno
Nina Wojniak - Szczecin
Zuzanna Brzozowska - Szczecin
MVP - Julia Warsinska - MKS Tuzinek MOS Gniezno

NAJSKUTECZNIEJSZA ZAWODNICZKA - Anastazja Liebing - MKS Tuzinek MOS Gniezno
NAJLEPSZA BRAMKARKA- Agata Wróblewska - MKS Kusy 55 Szczecin

Rocznik 2000:
1.Tor Dobrzeń Wielki 
2. KKS Polonia Kępno I
3. KS Zgoda Ruda Ślaska-Bielszowice
4. MKS Tuzinek MOS Gniezno
5. Jutrzenka Płock I
6. KPR Jelenia Góra
7. KKS Polonia Kępno II
8. Jutrzenka Płock II
 
NAJLEPSZA SIÓDEMKA
Aneta Lisowska - Dobrzeń Wielki
Dominika Sergienko - Dobrzeń Wielki
Sandra Sobieszak - Dobrzeń Wielki
Karolina Trepner - Kępno
Joanna Jóżwiak - Kępno
Martyna Drózd - Ruda Śląska
MVP - Weronika Kukotko - KKS Polonia Kępno

NAJSKUTECZNIEJSZA ZAWODNICZKA - Jassica Kołodziej - Dobrzeń Wielki
NAJLEPSZA BRAMKARKA- Paulina Wieczorek - Ruda Śląska

NAJLEPSZE ZAWODNICZKI DRUŻYN: 
 
Rocznik 2003:
MKS Tuzinek MOS Gniezno II- Paulina Kabacińska
MKS Kusy 55 Szczecin - Martyna Kobylarz
MKS Tuzinek MOS Gniezno I - Nadia Hyża
GUKS Bellator Ryjewo - Nikola Sołdek
KS Zgoda Ruda Ślaska-Bielszowice
KKS Polonia Kępno I - Wiktoria Orłowska
UKS Varsovia Warszawa - Iga Dworniczak
KKS Polonia Kępno II - Martyna Kalinowska 
KPR Jelenia Góra - Nikola Blaut
Tor Dobrzeń Wielki - Martyna Kanteluk 
SP 2 Kwidzyn - Martyna Komorniczak

Rocznik 2000:
1.Tor Dobrzeń Wielki - Julia Witola
2.KKS Polonia Kępno I - Vannesa Gajewska 
3.KS Zgoda Ruda Ślaska-Bielszowice - Agnieszka Iwanowicz
4.MKS Tuzinek MOS Gniezno - Monika Walkowska
5.Jutrzenka Płock I - Karolina Kitlińska
6.KPR Jelenia Góra - Anna Drąg
7.KKS Polonia Kępno II - Adrianna Bacińska
8.Jutrzenka Płock II - Julia Marzec.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Motocykliści dla Niepodległej

O rozpadających się górach

Co za dramaturgia!

Radni KO przeciw kupcom?

Apel Pamięci w SP 15

Świętują Niepodległość

Udany Piknik Strzelecki

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
810
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%