MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młoda Moda w jeleniogórskiej Galerii BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 marca 2013, 8:34
Aktualizacja: 8:36
Autor: Org
Fot. Archiwum BWA
Wernisaż wystawy „Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu” zaplanowano na 12 kwietnia br. o godz. 18.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych. Ekspozycja potrwa do 7 maja 2013r.

- Galeria BWA pokaże projekty ubioru i tkaniny pedagogów oraz twórczość młodych projektantów mody z libereckiej uczelni. Wystawa będzie przeglądem form, rozwiązań i pomysłów z dziedziny designu tkaniny i ubioru. - Poprzez różnorodność pokazywanych projektów spróbujemy zastanowić się, czym jest współczesny ubiór, jakie ma znaczenie dla zwykłego człowieka i w jakim kierunku zmierza współczesna moda – informują organizatorzy. W wystawie udział biorą m.in.: Jana Černá, Emilie Frýdecká, Svatoslav Krotký, Zuzana Veselá.

Podczas wernisażu odbędzie się pokaz mody pn. „Młoda Moda”. Będzie to prezentacja prac studenckich z Uniwersytetu Technicznego w Libercu oraz strojów powstałych podczas warsztatów „Młoda Moda”, które odbędą na terenie BWA w dniach poprzedzających otwarcie wystawy. W pokazie, w charakterze modelek i modeli wystąpi, młodzież z czeskiej uczelni oraz uczniowie jeleniogórskich szkół.

Na warsztatach projektowane i wykonywane będą ubiory okolicznościowe, suknie wieczorowe, kostiumy balowe oraz kostiumy kąpielowe, wykorzystywane będą materiały pochodzące m.in. z recyclingu, a więc z plastikowych butelek, tektury, papieru, folii itp. Warsztaty poprowadzą Jana Černa z Uniwersytetu Technicznego w Libercu oraz Luiza Laskowska z Galerii BWA w Jeleniej Górze.

Projekt „Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu” w założeniu ma być promocją czeskiej uczelni. Dzięki niemu możliwe będzie ożywienie kontaktów, wymiana doświadczeń oraz integracja młodzieży z Liberca i Jeleniej Góry. Mieszkańcom naszego regionu zaprezentowana zostanie możliwość kształcenia artystycznego po czeskiej stronie granicy.

Projekt „Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jacek Sutryk i Jerzy Łużniak o 21 tezach

Adam Małysz wspiera ratowanie skoczni w Harrachovie  

Seans plenerowy z Janem Nowickim

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 25-03-2013 10:42
Bardzo ładna kreacja na pierwszej focie, chyba uszyta z zasłonki bo mam taka samą w kuchni w oknie
~............ 25-03-2013 13:01
czy to tył czy przód???????????????????????????????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Ruszył remont remizy

PiS ujawnił listy kandydatów

Odbudują zbiorniki

W Karpaczu działo się!

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
530
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%