MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młoda Moda od jutra w jeleniogórskim BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 kwietnia 2013, 9:48
Aktualizacja: 9:53
Autor: BWA
Przypominamy o jutrzejszym (12. kwietnia) wernisażu wystawy "Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu". Początek o godz. 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej. Ekspozycja potrwa do 7. maja br.

W jeleniogórskiej Galerii BWA zobaczymy projekty ubioru i tkaniny pedagogów oraz twórczość młodych projektantów mody z libereckiej uczelni. Wystawa będzie przeglądem form, rozwiązań i pomysłów z dziedziny designu tkaniny i ubioru. W wystawie udział biorą m.in.: Jana Černá, Emilie Frýdecká, Svatoslav Krotký, Zuzana Veselá.
 
Podczas wernisażu odbędzie się pokaz mody pn. „Młoda Moda”. Będzie to prezentacja prac studenckich z Uniwersytetu Technicznego w Libercu oraz strojów powstałych podczas warsztatów „Młoda Moda” w BWA. W pokazie, w charakterze modelek i modeli, wystąpi młodzież z czeskiej uczelni oraz uczniowie jeleniogórskich szkół.

 
Projekt „Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu” w założeniu ma być promocją czeskiej uczelni. Dzięki niemu możliwe będzie ożywienie kontaktów, wymiana  doświadczeń oraz integracja młodzieży z Liberca i Jeleniej Góry. Mieszkańcom naszego regionu zaprezentowana zostanie możliwość kształcenia artystycznego po czeskiej stronie granicy.

Projekt „Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Trzcińsko ma sołtysa

Biskup odwiedził osadzonych

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~xyz 11-04-2013 12:20
Dziękujemy za promowanie polskich studentów.
~sdf 11-04-2013 16:57
a może polscy studenci są za słabi, żeby promować ich w takim np. Libercu? Liberec, za wysokie progi dla mody polskiej?
~ja 11-04-2013 20:15
A o których studentach myślicie Kolegium, Politechniki czy Akademii Ekonomicznej?
~fiki 12-04-2013 13:29
to jest ciekawa wystawa .........można się czegoś nauczyć ,pogadać...... polscy "studenci" nie są tak genialni jak im się wydaje.......................... sztuka wojny-"najgorszy dowódca to taki co mu się wydaje,że jest inteligentny ,a nie jest........................................................"
~:/ 12-04-2013 19:46
"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rok koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z Prawem i Sprawiedliwością

Maroko w Casparze jeszcze do 15 grudnia  

Problem z oświetleniem ulicznym  

O jeleniogórskim rynku

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
793
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%