MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Młoda Moda od jutra w jeleniogórskim BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 kwietnia 2013, 9:48
Aktualizacja: 9:53
Autor: BWA
Przypominamy o jutrzejszym (12. kwietnia) wernisażu wystawy "Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu". Początek o godz. 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej. Ekspozycja potrwa do 7. maja br.

W jeleniogórskiej Galerii BWA zobaczymy projekty ubioru i tkaniny pedagogów oraz twórczość młodych projektantów mody z libereckiej uczelni. Wystawa będzie przeglądem form, rozwiązań i pomysłów z dziedziny designu tkaniny i ubioru. W wystawie udział biorą m.in.: Jana Černá, Emilie Frýdecká, Svatoslav Krotký, Zuzana Veselá.
 
Podczas wernisażu odbędzie się pokaz mody pn. „Młoda Moda”. Będzie to prezentacja prac studenckich z Uniwersytetu Technicznego w Libercu oraz strojów powstałych podczas warsztatów „Młoda Moda” w BWA. W pokazie, w charakterze modelek i modeli, wystąpi młodzież z czeskiej uczelni oraz uczniowie jeleniogórskich szkół.

 
Projekt „Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu” w założeniu ma być promocją czeskiej uczelni. Dzięki niemu możliwe będzie ożywienie kontaktów, wymiana  doświadczeń oraz integracja młodzieży z Liberca i Jeleniej Góry. Mieszkańcom naszego regionu zaprezentowana zostanie możliwość kształcenia artystycznego po czeskiej stronie granicy.

Projekt „Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie nowa świetlica

Czytelniczka: drogo i brudno

Trwają porządki w Mysłakowicach

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~xyz 11-04-2013 12:20
Dziękujemy za promowanie polskich studentów.
~sdf 11-04-2013 16:57
a może polscy studenci są za słabi, żeby promować ich w takim np. Libercu? Liberec, za wysokie progi dla mody polskiej?
~ja 11-04-2013 20:15
A o których studentach myślicie Kolegium, Politechniki czy Akademii Ekonomicznej?
~fiki 12-04-2013 13:29
to jest ciekawa wystawa .........można się czegoś nauczyć ,pogadać...... polscy "studenci" nie są tak genialni jak im się wydaje.......................... sztuka wojny-"najgorszy dowódca to taki co mu się wydaje,że jest inteligentny ,a nie jest........................................................"
~:/ 12-04-2013 19:46
"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Bardzo słabe wyniki matur

Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Mercedesem rozbił kilka aut

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
880
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%