Sędzisław: Mitex zagrał na remis

Poniedziałek, 13 października 2008, 20:05
Aktualizacja: 20:06
Autor: Mateusz Banaszak
Mitex Podgórzyn zremisował z Leskiem Sędzisław w meczu IX kolejki spotkań A–klasy, choć mógł w tym spotkaniu pokusić się o zwycięstwo

Mitex dobrze „wszedł” w mecz od samego początku zaciekle atakując. Jeden z takich ataków zakończył się bramką dla przyjezdnych,a bramkę strzelił niezawodny Krzysztof Tatomir, który oszukał całą obronę i Leska i wpakował piłkę tuz obok wychodzącego bramkarza. Goście mieli sporo okazji do podwyższenia wyniku, lecz brakowało skuteczności i szczęścia w sytuacjach podbramkowych. Do przerwy 1:0 dla Mitexu, ale prawdziwe emocje zaczęły się dopiero w drugiej odsłonie.

W pierwszym kwadransie po przerwie, gospodarze robili wszystko co mogli, aby doprowadzić do wyrównania.. I udało się. Bramkę strzelił szalejący w tym meczu na prawym skrzydle Piotr Czarnecki, który zaskoczył bramkarza Mitexu strzałem w długi róg. Piłkarze z Podgórzyna nie poddawali się. Długo nie kazali oni czekać kibicom i już po chwili po raz kolejny wyszli oni na prowadzenie, a bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzela Głowczyk.

Wydawało się, że Mitex spokojnie dowiezie zwycięstwo do końca, jednak piłkarze Leska wykazali się doświadczeniem i pewnością siebie, spychając gości do defensywy. Po jedenj z akcji, w zamieszeniu w polu karnym Mitexu, piłka odbijała się od obrońców, aż w końcu trafiła pod nogi Dolińskiego, który bez zastanowienia z najbliższej odległości huknął na bramkę gości. Zrobiło się 2:2 a obydwie drużyny rzuciły się do zmasowanych ataków.

Niestety, w końcówce lepiej spisywał się Lesk, dzięki wprowadzeniu do gry w przerwie młodych szybkich napastników. Na szczęście dla Mitexu, napastnicy nie zrobili już krzywdy ich drużynie a mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2. Następny mecz Mitex Podgórzyn, rozegra z Chojnikiem Jelenia Góra o godz. 15:00 na własnym terenie.