Liga Futsalu: Mitex Podgórzyn liderem po dwóch kolejkach – II Liga futsalu

Niedziela, 23 listopada 2008, 23:05
Aktualizacja: Wtorek, 25 listopada 2008, 21:51
Autor: Mateusz Banaszak/Jordan
Dzisiejsza kolejka obfitowała w wielkie emocje, niespodziewane rozstrzygnięcia, i jeszcze piękniejsze bramki które wywoływały gromkie brawa wśród licznie zgromadzonej publiczności.

Rozgrywki halówki rozpoczęły się od spotkania KKS-u II z Ekoładem Świat BHP. Spotkanie prowadzone była pod dyktando piłkarzy KKS-u, którzy szybko zdobyli bramkę i starali się kontrolować przebieg meczu W drugiej połowie piłkarze KKS strzelili jeszcze jedną bramkę i wydawało się że KKS odniesie gładkie zwycięstwo. Nic podobnego. Ekoład przebudził się i strzelając rywalom trzy bramki. Po dramatycznej końcówce, obfitującej w gole górą byli jednak piłkarze KKS-u którzy tuż przed końcową syreną uratowali cenny remis.

W meczu PMPoland – Łomnica faworytem byli zawodnicy z Łomnicy, którzy zgodnie z przewidywaniami prowadzili do przerwy 2:0. Druga połowa to podobnie jak w meczu poprzednim zryw drużyny przegrywającej i walka do ostatnich sekund. Jednak słomniczanie wykazali się spokojem i opanowaniem zasłużenie wygrywając 4:3

W trzecim meczy niedzilnych rozgrywek spotkały się drużyny Mitexu Podgórzyn i Bobrów Wojanów. Obie drużyny w poprzedniej kolejce zdeklasowały swoich rywali wysoko zwyciężając. Mitex do przerwy prowadził 2:1 i tego prowadzenia nie oddał do końcowego gwizdka. W drugich 15 minutach już bezspornie dominowali piłkarze z Podgórzyna, którzy co chwilę groźnie atakowali i nękali golkipera rywali. Mimo to padła tylko jedna bramka dla Mitexu i mecz zakończył się ich zwycięstwem 3:1.

Pierwsze minuty meczu Max – EnergiaPro to absolutna dominacja piłkarzy Energii, którzy potrzebowali ośmiu minut do zdobycia trzech bramek. Jednak „dominatorzy”, za bardzo się rozluźnili, dając zepchnąć do obrony tracąc jeszcze w pierwszej połowie dwie bramki. Druga odsłona meczu to ataki Maxa, po których zdobyli wyrównującą bramkę. Jednak nie udało się im dowieźć remisu do końca meczu. Po jednej z kontr bramkę zdobywają gracze Energii Pro i zwyciężają tę batalię.

W meczu Gimnazjum z Eltelem przez większość meczu wiało nudą. Spotkanie było bardzo jednostronne i zarazem monotonne, Eltel atakował a zespół Gimnazjum bronił się przeprowadzając sporadyczne ataki. Elteltel wygrał zasłużenie 4:1.

Kolejne spotkanie Straży Pożarnej z White Stars Wleń dostarczył sporo emocji, a akcje przenosiły się z jednej pod drugą bramkę. Mimo początkowej przewagi strażaków, to do przerwy prowadzili zawodnicy z Wlenia.. Druga odsłona widowiska to ataki Straży Pożarnej, której udało się jedynie zdobyć bramkę honorową.

Ostatnim meczem dnia była potyczka Maracany Piechowice z Go Sportem, który tydzień temu wysoko uległ Bobrom Wojanów. Pierwsze 15 minut to bardzo wyrównane spotkanie, natomiast druga połowa to już dominacja Maracany. Napastnicy z Piechowic mimo tego, że razili nieskutecznością zdołali strzelić kolejne trz gole i wygrywając całe spotkanie 5:2.