MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Mit i Melancholia od jutra w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 sierpnia 2012, 12:17
Aktualizacja: 12:18
Autor: red
Fot. Archiwum Organizatora
Trzecia odsłona (po Wrocławiu i Bielsku–Białej) głośnej wystawy „Mit i melancholia” od 17 sierpnia w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych, przy ul. Długiej 1. Wernisaż o godz. 17.00.

Wystawa - w zamyśle kuratorki Jolanty Ciesielskiej - stara się odpowiedzieć na pytanie, jak wygląda w pierwszej dekadzie XXI wieku kondycja artysty, ukazać różnorodne strategie prezentowania własnej mitologii, ustosunkować się do problematyki pamięci, historii, funkcjonujących współcześnie mitów. A może raczej ich resztek. Resztek wyrzucanych na obrzeża świadomości kultury, zajętej wciąż komercjalizowanym kultem nowości i teraźniejszością.

Przeszło dwudziestu artystów zaproszonych do udziału w wystawie formułuje osobiste wypowiedzi na temat obserwowanego świata, z podkreśleniem prawa do wyrażania bólu, bezsilności i zwątpienia w schematycznie głoszone prawdy i wartości.

W ekspozycji uczestniczą: Bogna Burska, Witosław Czerwonka, Krzysztof Gruse, Grupa Klisza Werk (Jakub Grzywak i Mariusz Kubielas), Jerzy Kosałka, Roman Lipski, Grupa Łódź Kaliska, Artur Malewski, Sławomir Marzec, Tomasz Mażewski, Andrzej Miastkowski, Agata Michowska, Marcin Mierzicki, Bartłomiej Otocki, Laura Pawela, Marek Rogulski, Jadwiga Sawicka, Piotr Szmitke, Grzegorz Sztwiertnia, Marcelo Zammenhoff.

Finałem wystawy będzie spotkanie z artystami słynnej grupy Grupy Łódź Kaliska( Marek Janiak, Adam Rzepecki, Andrzej Świetlik, Andrzej Wielogórski), Romanem Lipskim z Berlina, Jerzym Kosałką z Wrocławia - 21 września o godz. 17.00 w BWA.

Głównym organizatorem wystawy jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, współorganizatorami: Muzeum Współczesne we Wrocławiu ,Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej i BWA w Jeleniej Górze.

Wystawa realizowana jest w programie Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Karkonosze ulubione

Kajakiem do Bałtyku – dla karkonoskich domów dziecka

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~KojaII 16-08-2012 13:43
Widziałam wystawę we Wrocławiu - była super! Dobrze, że w Jel. Górze będzie można obejrzeć 'kawał" dobrej sztuki. Na pewno jeszcze raz chętnie przyjdę na wystawę - polecam też i innym!!!
~zeno44 16-08-2012 17:57
Brawo Pani Nino Na liście skarbów Jeleniej Gory ma Pani Pierwsze Miejsce.
~ja 16-08-2012 19:22
jak ja się cieszę,że mogę zobaczyć prace i spotkać się z tymi uroczymi wariatami z Łodzi Kaliskiej. Łodzianie cała nadzieja w was. Wierzę,że dopóki Wy jesteście to sztuka nie zejdzie na psy.Kocham wasze poczucie humoru.
~dabliudabliu 16-08-2012 21:20
Super propozycja, świetny temat. Na bank będę! I jeszcze Łódź Kaliska... warto zobaczyć i bez wątpienie będzie to coś, co nas dotyczy. Trzeba być w BWA.
~fiki 16-08-2012 22:06
po komentarzach powyżej widać ,że KONDYCJA/wyświechtane słowo z tekstów do wystaw/ "propagandy sukcesu" małosubtelnej klaki ma się dobrze...
~adi 17-08-2012 8:07
a "fiki" to co by chciał/a zobaczyć w BWA?
~abe1 17-08-2012 8:29
a dlaczego o imprezie w Wojanowie nic nie napisaliście?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Kuma kumie pomóc umie!

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%