MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Mistrzyni martwej natury

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 marca 2008, 19:19
Aktualizacja: 19:20
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Fascynację szczegółem zatrzymaną w kadrze perfekcyjnie skomponowanych fotografii można oglądać w Galerii „Korytarz” Jeleniogórskiego Centrum Kultury. W środę do odwiedzania wystawy zachęcała autorka, Katarzyna Karczmarz oraz jej „profesor” – Wojciech Zawadzki.

Pod kierunkiem pana Wojciecha artystka obroniła dyplom w Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze. – Fotografuję nie tylko martwą naturę, lecz także portrety. Nie robię dużo zdjęć. Obraz najpierw powstaje w mojej głowie, a potem na fotografii – powiedziała Jelonce Katarzyna Karczmarz. Na co dzień mieszka i pracuje w Jeleniej Górze. Studiuje także psychologię we Wrocławiu.

Wojciech Zawadzki, otwierając wystawę, przyznał, że złamał swoją zasadę, bo eksponowane zdjęcia wykonano techniką cyfrową. A W. Zawadzki jest wrogiem nowości i pozostaje wierny fotografii czystej. Niemniej jednak powiększenia są perfekcyjne.

Z ciemnego tła wyłaniają się szczegóły, doskonale odwzorowane są szarości. Sfotografowane elementy „opowiadają” pewną historię, którą dopowiada sobie oglądający. Autorka sugeruje swoje przesłanie tytułem fotografii.
Warto obejrzeć. Wystawa w Galerii „Korytarz” przy ul. Bankowej będzie czynna do końca kwietnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Trwa "Davos" w Karpaczu

Przełamywanie barier  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~_rymcycymcy____ 19-03-2008 23:48
Myślałem, że wojna cyfrzaków z anlogami już minęła ;) Niestety ...ale "Nowe" będzie zajmowało nowe przestrzenie, czy to się komuś podoba, czy nie. ;)
piipi 20-03-2008 0:34
...dla mnie fotografia czarno - biala to GRA..gdzie glownym aktorem "spektaklu"...staje sie SWIATLO....a swiatlo daje CIENIE..a cienie PRAWDE ukaza. ~Ciesze sie ...na to spotkanie w Galerii.
~kupajeza 20-03-2008 0:46
Co za emocjonujący tytuł :]
~zuza 24-03-2008 14:42
Intrygujące jest to, kiedy Kasia obroniła swój "dyplom" w Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze, skoro po pierwszym roku zrezygnowała z nauki?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wysyp grzybów w okolicznych lasach  

Zygzakiem po ulicy

Wandale kontra naukowcy

Chcą uchronić architekturę sudecką od zapomnienia  

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%