MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mistrzowski wybór

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 19 maja 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Gimnazjaliści z trzecich klas mają czas do 26 maja, aby wybrać szkoły licalne. Pomaga im w tym Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Uczniowie piechowickiego Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych twierdzą, że ich szkoła jest najlepsza w regionie, bo proponuje mnóstwo dodatkowych zajęć.
Wychowankowie ogólniaków w Szklarskiej Porębie i Kowarach także przekonują gimnazjalistów do wyboru tamtejszych szkół. Czasu na decyzje zostało niewiele.
W ZSTiL gimnazjaliści mogą wybrać naukę przygotowującą do zawodów: kucharz, piekarz, elektryk czy elektronik. Są także kierunki ogólnokształcące z rozszerzonym programem wychowania fizycznego.
– Oprócz lekcji w klasie sportowej, gram w szkolnej kapeli – chwali się Kamil Szyller z II klasy liceum.
Uczniowie jeżdżą na basen do miejscowego hotelu, chętnie też przychodzą do klubu filmowego, który od niedawna działa w szkole. Tylko trzy osoby z drugiej klasy są miejscowe, pozostali szukali klasy sportowej i właśnie tę szkołę wybrali. Dziewczęta grają w piłkę ręczną, a chłopcy w nożną.
– Możemy pochwalić się, że zdobyliśmy mistrzostwo powiatu, a nasze dziewczyny wywalczyły czwarte miejsce w Polsce w piłce ręcznej – mówi Zbyszek Wieczorkiewicz.
Większość uczniów mieszka w internacie. Na zajęcia pozaszkolne mają niewiele czasu. – Niekiedy wychodzimy gdzieś całą klasą – dodaje Aleksandra Lis.

Zespół Szkół Ogólnokształcących Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie proponuje absolwentom gimnazjum naukę na trzech kierunkach: humanistycznym, matematyczno-informatycznym oraz mistrzostwa sportowego.
– Co roku dostosowujemy przedmioty do aktualnych kierunków studiów, aby uczniowie otrzymali jak najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji – mówi Beata Szehidewicz, dyrektor szkoły.
Aby dostać się na dwa pierwsze kierunki, wystarczy złożyć podanie. Żeby dostać się na profil mistrzostwa sportowego, trzeba mieć potwierdzony start w zawodach biathlonowych, dobry stan zdrowia oraz zaliczyć test sportowy.
– Mam zamiar zostać nauczycielem wychowania fizycznego, dlatego się tu uczę – mówi Krzysztof, uczeń tej szkoły.

Kowarskie Liceum Ogólnokształcące proponuje naukę głównie gimnazjalistom, którzy uczą się w budynku LO. Klasy nie są profilowane, mają jednak pewne nastawienie: jedna humanistyczne, a druga ekologiczno-turystyczne.
– Nie przyciągniemy uczniów ze szkół jeleniogórskich, ale mamy bogatą ofertę dla dzieci z Kowar i okolic – mówi zastępca dyrektora Ryszard Nowosielski.
– Zamierzam chodzić do liceum w Kowarach, ponieważ chcę mieć czas wolny po szkole, a nie marnować go na dojazdy do Jeleniej Góry – mówi Mateusz, gimnazjalista z Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejny sukces Juliusza

Tracimy nie tylko na wizerunku...  

Pożar domu w Staniszowie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jeszcze student 19-05-2006 9:49
jak ja chodzilem do liceum to LO w szklarskiej bylo najwiekszym dnem w okolicy, a to ze w karelmie jest teraz LO to juz cyrk...
~Kocham Olę F. 19-05-2006 20:01
Powiem tak , IILO to jest dno , chodziłem tam przez pół roku i wiem co mówię !.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Protest oświaty

Rozstrzygnięcia gminnych przetargów

Więcej na zabytki

Kolejne pieniądze na wymianę pieców

Remont już blisko

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
549
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%