MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mistrzowie wiedzy o bezpieczeństwie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 21 kwietnia 2011, 19:29
Aktualizacja: 19:30
Autor: Angela
Fot. TEJO
W hali sportowej przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze zakończyły się wczoraj mistrzostwa „Uczę się bezpiecznie żyć”. Kto wygrał?

W młodszej grupie zwycięzcami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze, którzy zdobyli 57 punktów. Pół punktu mniej i drugie miejsce wywalczyły z taką samą ilością punktów (56,5) trzyosobowe załogi ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze oraz Szkoły Podstawowej nr 4 z Bolesławca. W kategorii klas IV – VI zwycięzcami zostali: Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze (89,8 pkt.), drugie miejsce zajęła jeleniogórska „ósemka”, a trzecie – Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół w Marciszowie.

W kategorii klas „O” największą wiedzą wykazały się maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 27 Jelenia Góra ( I miejsce), tuż za nimi uplasowali się uczestnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 (II miejsce) i Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu.

Indywidualnie o miejsca walczyli gimnazjaliści. Zwycięzcy to: Karolina Gławdecka z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze ( I miejsce) , Michał Mackiewicz z Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim (II miejsce) i Sara Urbanowicz z Gimnazjum przy ZSO nr 1 w Jeleniej Górze.

Nowością w tym roku była kategoria międzynarodowa dla uczestników w wieku 10 – 13 lat, w której zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu. Drugie miejsce zajęli uczniowie z czeskiej Masarykové Základni Školy Zasada, a trzecie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 8 w Jeleniej Górze. Czwarte miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Podgórzynie, piąte Základni Škola Rádlo, szóste Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze, a siódme Masarykova Základni Škola Zasada.

Wszystkie szkoły i indywidualni uczestnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej zostali zakwalifikowani do finału konkursu, który odbędzie się 31 maja w Auli Leopoldyńskiej we Wrocławiu. Jedyną konkurencją, której uczestnicy nie będą brali udziału w finale była kategoria międzynarodowa.

Zwycięzcom gratulujemy!

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jesienne drzewo przedszkolaków

Motocykliści dla Niepodległej

Słodkości na słodkości

Radni KO przeciw kupcom?

Udany Piknik Strzelecki

Wegańskie warsztaty

Wypadek przy baniakach  

Niezwykły projekt

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%