MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Mistrzowie uczą się w Norwidzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 listopada 2017, 8:09
Aktualizacja: Środa, 15 listopada 2017, 7:00
Autor: Kalina Jaśko, Diana Kumuć (klasa 1a)
Fot. Użyczone
Chlubą II L O im C.K. Norwida są nie tylko uczniowie osiągający sukcesy w dziedzinach naukowych, ale także sportowcy: mistrzyni świata Klaudia Wienke, mistrzowie Polski – Mateusz Furman i Kacper Mieszkowski. Uczą się w Norwidzie, bo to szkoła przyjazna uczniom. Tu znajdują zrozumienie, dzięki któremu mogą rozwijać swoje pasje, mając szanse na dobrze zdaną maturę.

Liceum to miejsce, które służy przede wszystkim nauce i przygotowaniu do dorosłego życia oraz dobrego zdania egzaminu dojrzałości. W cieplickim Norwidzie uczniowie nie tylko zdobywają teoretyczną wiedzę, ale również rozwijają się w różnych dziedzinach m.in. w sporcie. Klaudia Wienke i Kacper Mieszkowski uczniowie klasy 2F oraz Mateusz Furman z klasy 3c mogą poszczycić się sportowym złotem.

Klaudia 22 października zdobyła 1 miejsce na zasadach kick light w kategorii do 60 kg. na Mistrzostwach Świata WFNC w Niemczech. - Trenuję od półtora roku, wymaga to ode mnie dużo pracy, kondycji, cierpliwości i pokory - mówi młoda mistrzyni. Z kolei Mateusz Furmam 4 listopada w Gliwicach na II Otwartych Mistrzostwach Polski WFMC w formule low-kick po raz drugi wywalczył tytuł mistrza Polski . - Trudno pogodzić wyczynowy sport z nauką, ale dzięki wsparciu i pomocy rodziny i nauczycieli jest to możliwe - twierdzi Mateusz Furman - tegoroczny maturzysta, uczeń klasy o profilu matematyczno – fizycznym. Mistrzowską formę prezentuje także Kacper Mieszkowski - wicemistrz Polski w klasie MX QUAD OPEN" . - Sukces nie przychodzi sam, wygrana wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń – mówi Kacper, uczeń klasy 2F, który nie spoczywa na laurach, bo ma w planach wziąć udział w Mistrzostwach Polski i Europy w nadchodzącym sezonie 2018.

Uczący mistrzów nauczyciele jednogłośnie podkreślają, że ich podopieczni, mimo mnóstwa treningów i startów w zawodach są w stanie sprostać dużym przecież wymaganiom i nie zdarzało im się usprawiedliwiać nieprzygotowań swą działalnością sportową. Świadczy to o ich odpowiedzialności i dojrzałości..

Uczniowie Norwida mierzą wysoko. Potrafią pogodzić zajęcia pozalekcyjne z obowiązkami szkolnymi. Ich pasja, determinacja i siła charakteru udziela się innym uczniom. Cieszymy się, że mamy ich wśród nas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Wsparcie dla podopiecznych ośrodków wychowawczych

Głos wicekuratora ws. szkoły w Sosnówce

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Człowiek koń 14-11-2017 8:37
O Niee Quad!! To pewnie ten bogaty synalek ora nasze lasy i park narodowy. Na pewno musi dużo jeździć dużo zwierzyny płodzyć aby zajść tak wysoko!! Tatuś się cieszy i pewnie razem z młodym niszczą nasza przyrodę.
~zenekkk 14-11-2017 8:46
tylko napiszcie jeszcze co to jest te wfnc
~ 16-11-2017 6:35
do: ~zenekkk (8:46)
Chodzi o kickboxing
~latwo chwalic 14-11-2017 18:20
Najlepsi ze szkol podstawowych ida do LO. Troche słabsi do technikum, a ci slabi do szkol zawodowych i jeszcze z nich chcą zrobić geniuszy. A zdarzają się i to dosyć często, ze dawnie, kto poszedł po szczeblach edukacji tzn. konczyl zawodowke, technikum i studia, to wlasnie sa najlepsi z najlepszych. To sa prawdziwi fachowcy.
~amator 14-11-2017 20:17
Prawda jest taka, że nie tylko do Norwida chodzą mistrzowie. Obecnie kilkoro młodych jeleniogórzan zostało stypendystami stypendium "Zdolny Śląsk"( nowiny już o tym napisało). Szkoda ze Jelonka i władze miasta nie potrafią ich docenić. Te dzieci i młodzież ciężko na to pracuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Przedszkole po remoncie

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
945
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%