MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mistrzowie Polski z Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:10
Autor: Muzyczne Radio
   Kamil Wachulak, Witek Abramowicz, Przemek Bożczyk i Dorian Łebzuch to skład drużyny Karkonoskiego Klubu Curlingowego, która w Toruniu zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii juniorów

       To duży sukces i bardzo się z tego trofeum cieszymy, chociaż muszę przyznać, że nasz zespół występował w tych mistrzostwach w roli faworytów - powiedział nam Paweł Kubik prezes klubu z Jeleniej Góry i zarazem przedstawiciel Polski w Światowej Federacji Curlingu.

       Zdobycie pierwszego miejsca jest o tyle istotne, że daje prawo startu w europejskim challangu juniorów będącym de facto mistrzostwami Europy. Skąd w młodych ludziach chęć wielogodzinnego przebywania na lodzie i pchania kamieni do celu? "Curling to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także międzyludzki kontakt - mówi Dorian Łebzuch. To fantastyczne uczucie, kiedy po zawodach można godzinami rozmawiać o tym co można było zagrać lepiej, gdzie popełniono błędy itd."

       Prezes Paweł Kubik mówi, że coraz większe grono młodych ludzi interesuje się curlingiem stąd nadzieja, że przyjdą kolejne sukcesy. Warto też dodać, że nie tylko juniorzy Karkonoskiego Klubu Curlingowego dysponują już wysokimi umiejętnościami. Sukcesami mogą też pochwalić się seniorzy - min. 3-cie miejsce mistrzostwach Polski.

       Zawodnicy trenują od 4-ech lat na lodowisku w czeskim Trutnovie.
W zeszłym sezonie drużyna KKC była o krok od wywalczenia awansu do czeskiej 1-szej ligii. W tym sezonie spróbują ponownie. Startują już w najbliższy weekend. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Tak się nie robi!

Śladami jeleniogórskiej wyprawy na Annapurnę

Co to były za tańce!

Głosy za strajkiem?

Roboty na boisku

Ekodopłaty pod Szrenicą

Muzeum w pałacu

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
884
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
7%