MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Mistrzowie mikroświata

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 15 marca 2007, 17:25
Autor: Arkadiusz Piekarz
Fot. ZSO nr 1, Arkadiusz Piekarz
62 gimnazjalistów zmagało się w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy Biologicznej „Zaprzyjaźnij się z biologią” zorganizowanym przez ZSO nr 1 im. S. Żeromskiego.

Hasłem przewodnim konkursu było „Czego oko zobaczyć nie może – mikroświat i jego tajemnice”. Składał się z trzech etapów. Pierwszy – to zgłoszenie prac konkursowych, drugi – część pisemna sprawdzająca wiedzę ogólnobiologiczną oraz trzeci – prezentacja prac przez finalistów.

Nadesłano prace z gimnazjów z Bolkowa (5 uczestników), Janowic Wielkich (7), Jeleniej Góry (50), Karpacza (2) oraz Mysłakowic (3).

Zmagania zainaugurowała wicedyrektor szkoły Anna Ostalecka, wyrażając radość z tak dużego zainteresowania konkursem. – Jest to okazja, aby młodzi ludzie mogli zmierzyć się z rówieśnikami oraz ze swoimi słabościami – mówiła. – Mają oni również możliwość podzielenia się z nauczycielami swoimi pasjami.
Test okazał się dla uczestników trudny. Najsłabszym wynikiem było 8 punktów, najlepszy uczeń zdobył ich 25.

Do części ustnej dopuszczono 9 uczestników, którzy zdobyli 22 lub więcej punktów z testu.
Referaty dotyczyły mikroorganizmów, ich środowiska życia i znaczenia. Prawie wszyscy finaliści skorzystali z prezentacji multimedialnych, co uczyniło je ciekawszymi.
Czas wystąpienia nie mógł przekroczyć 5 minut i był oceniany przez nauczycieli biologii różnych gimnazjów. Brano pod uwagę zgodność wystąpienia z hasłem konkursu, poziom merytoryczny oraz sposób prezentacji. Do punktów uzyskanych z testu dodawano średnią ilość punktów z części ustnej i tak uzyskano wyniki końcowe.

– Atmosfera konkursu była jak co roku miła i partnerska – podsumowała Anna Poprawska, koordynator zmagań i nauczycielka biologii w ZSO nr 1. – Młodzież oraz opiekunowie z przyjemnością wysłuchali prezentacji finalistów, które były rzeczowo i profesjonalnie przygotowane.

Górą okazali się nie tylko jeleniogórzanki. Lauratkami zostały Kamila Janiak z Gimnazjum przy ZSO nr 1 oraz Marta Madejska z Gimnazjum nr 1. Trzecie miejsce zdobyła Paula Bator z Gimnazjum w Gminnym Zespole Szkół w Janowicach Wielkich

Tytuły finalistów uzyskały: Wioletta Szabłowska, Anna Ilnicka, Agnieszka Kobyłko, Katarzyna Misiek, Joanna Michalska z Gimnazjum przy ZSO nr 1 oraz Justyna Oziom, uczennica jeleniogórskiego Gimnazjum nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~kolezanki i koledzy 15-03-2007 12:41
Brawa i pozdrowienia dla Justyny Oziom!!!
~Borat 16-03-2007 1:16
"Zerom"jest najpiekniejsza szkola na swiecie!!!
~Lolita 17-03-2007 13:46
O jak ja nie znoszę tej sali, która jest na 3 i 4 zdjęciu...113...brrrr.;)
~Prowincjusz 23-04-2007 21:21
Cieszy mnie, ze tak dużo młodych ludzi interesuje się biologią a do tego maja odwagę występować przed publicznoscią.Gratulacje dla wsyzstkich uczestników. Biolog z prowincji

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przystań w śmieciach

Karkonosze ulubione

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Finał na lawecie

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2197
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%