MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi fortepianu

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 marca 2016, 8:27
Aktualizacja: 8:29
Autor: Manu
Fot. Archiwum Organizatora
W piątek (1.04) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej rozpocznie się koncert zatytułowany “Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi fortepianu” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Marka Pijarowskiego. Przy fortepianie Julita Przybylska–Nowak. Prowadzenie: Elżbieta M. Terlega. Cena biletu: 25 zł.

W programie koncertu: Johann Sebastian Bach – Koncert fortepianowy f-moll BWV 1056, Koncert fortepianowy A-dur BWV 1055, Ludomir Różycki – Scherzo symfoniczne “Stańczyk” oraz Richard Strauss – Poemat symfoniczny “Dyl Sowizdrzał” op. 28.

Julita Przybylska–Nowak po ukończeniu z wyróżnieniem Liceum Muzycznego, odbyła studia pianistyczne w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie prof. Czesława Stańczyka. Była dwukrotną stypendystką towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wielokrotnie brała udział w konkursach pianistycznych w kraju, a także za granicą, m.in. w Gӧttingen, Darmstadt i Mariańskich Łaźniach. Początki jej pianistycznej kariery były związane z muzyką Fryderyka Chopina, którą prezentowała na festiwalach pianistycznych w Żelazowej Woli i Dusznikach Zdroju. Wystąpiła też z cyklem recitali chopinowskich na Światowej Wystawie Euro Gate w Taipei na Tajwanie oraz podczas wystawy Expo w Hanowerze (2000). Od roku 2001 związana jest z wrocławską Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego, gdzie uzyskała tytuł doktora sztuki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To było bezpieczne?

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Muzyka u Schnabla

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Teatr Odnaleziony zaprasza na premierę spektaklu  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
768
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%