MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Mistrzowie ataku i obrony

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 5 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 5 czerwca 2007, 23:29
Autor: KED
W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 odbyły się VI Mistrzostwa Jeleniej Góry (JCOK) juniorów w Kata

W zawodach wystartowało około 40 dzieci na co dzień trenujących karate w Jeleniogórskim Centrum Oyama Karate w grupach mających zajęcia w SP 6, SP 8, SP10 i w sali "Hufca" przy ul. Grunwaldzkiej.

Uczestnicy mistrzostw musieli się wykazać znajomością Kata czyli sekwencji technik ataku i obrony, połączonych z określonym poruszaniem się, przyjęciem ściśle określonej pozycji i sposobu oddychania.
Rywalizacja jak zwykle była zacięta, a reakcje na werdykty zarówno dzieci jak i licznie przybyłych rodziców spontaniczne i głośne. Sędzią głównym zawodów był sensei Rafał Majda -3 dan, sędziami bocznymi sensei Marcin Nowosielski - 2 dan, sempai Łukasz Mazur - 1 kyu i sempai Edward Fronczyk - 1 kyu, pomocą służył sempai Bartek Chek.

Najliczniejszą kategorię stanowiły dzieci z grupy junior starszy zaawansowany, gdzie rywalizowało 18 zawodników i werdykty były naprawdę trudne. W związku z tym w przyszłym roku klub szykuje zmiany w regulaminie tychże zawodów, między innymi będzie możliwość przeprowadzania dogrywek, w których uczestnicy będą musieli wykazać się znajomością dwóch i więcej Kata.

Miejsca na podium zawodów w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli: kategoria juniorów młodszych początkujących: 1. Olga Zapotocka - Gr.SP 10, 2. Paweł Zapotocki - Gr. SP 10, 3. Kamil Synator - Gr. SP 8, 3. Zawierucha Kacper - Gr. SP 6; kategoria juniorów młodszych zaawansowanych: 1. Marcin Sołek - Gr. SP 6, 2. Bartek Nowacki - Gr. SP 8, 3. Wiwjana Wirbuł - Gr. SP 6, 3. Adrian Czuchaj - Gr. SP 8; kategoria juniorów starszych początkujących: 1. Kornelia Grzech - Gr. SP 8, 2. Piotr Ilowski - Gr. SP 8, 3. Daniel Dutka - Gr. SP 8; kategoria juniorów starszych zaawansowanych: 1. Ewelina Grunwald - Gr. SP 8, 2. Krystian Ligiżyński - Gr. Hufiec, 3. Andżelika Soliło - Gr. Hufiec, 3. Paulina Czubak - Gr. SP 10.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mina na Zabobrzu

Mały Strażak dla jednostek OSP

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Karateka 6-06-2007 9:06
KATA jak kata , bunkai jest bardziej widowiskowy .
~zainteresowany 6-06-2007 10:07
Brawa dla dzieciaków, za wytwałość, wolę ćwiczenia, trenowania. Brawa dla klubu Oyama, to dobrze ,że ktoś chce cos zrobic z dzićmi, kiedy w szkołach nic sie nie dzieje , trzeba sport rozpropagować, zachecać dzieci i młodzież do róznorodnych dyscyplin. Szkoda tylko ,że władze miasta nic nie robia aby dzieciom zaproponować coś więcej niz szkolny w–f, zreszta beznadziejny. Gratulacje jeszcze raz dla trenerów i dzieci. GRATULACJE!!!
~petroniuszsz 6-06-2007 12:35
Cieszy niewątpliwie fakt,że są zawody sportowe różnej maści w Jeleniej Górze ale i tak wiadomo,że młodziez ma ograniczony kontakt w tym mieście z bazą sportową.Kilka hal to chyba zbyt mało,by chwalić sie pojedynczymi zawodami.Mam pytanie kiedy wreszcie bedziemy miec w tym mieście ośrodek sportów z prawdziwego zdarzenia np kompleks z basenem o wymiarach olimpijskich zraz z nwoczesna hala wielofunkcyjną.Czyzbyśmy musieli na to czekac 50 lat?Nalamch jelonki nie powinno sie pisac o takich duperelkach jak zawody karate bo to żadne wydarzenie sportowe.Dziekuję i mam nadzieję że to nie zostanie ocenzurowane.
~do petroniuszsz 6-06-2007 12:56
Dlaczego uważasz ,że zawody karate to "duperele", a co sie dzieje w Jeleniej Górze w dziedzinie sportu o czym warto pisać na łamach jelonki? A jaka dyscylinę Ty uprawiasz, pochwal się, to może Jelonka będzie pisać o Tobie. Dla tych dzieci, które wygrały jest to duże wydarzenie i dlatego warto o tym pisać, od tego momentu rozpoczyna sie pasja, a jak może kiedyś , któreś z tych dzieci wygra powazne zawody ,bedziesz z niego dumny, wtedy będzie warto pisać? Nie bądż sobkiem , nie odbieraj dzieciom radości, to jest ich sukces, może wiekszy niz Twój.
~kolega 6-06-2007 13:09
Gratulacje dla Marcina Sołka i Wiwiany Wirbuł znamy ich ze szkoły , oni są naprawdę bardzo sprytni, cieszymy sie że mamy takie koleżnaki i kolegów.
~rokard 7-06-2007 7:17
w piłke powinni grać wiecej a nie kopac sie .
~Judyta 7-06-2007 19:47
Chciałam przede wszystkim zwrócić uwagę na senseia Rafała Majda, który potrafił zaszczepić w dzieciach chęć robienia czegoś, co nie jest łatwe. Każdy trening jest ciekawie i z pasją prowadzony zarówno przez Niego, jak również przez innych. Najważniejsze, że dzieci w ogóle coś robią i robią to z prawdziwą pasją, ponieważ mają wokół siebie prawdziwych pasjonatów karate. A czy to będzie kopanie "w karate", czy w piłkę – co to za znaczenie? Uważam za strzał w 10 to, że moje dziecko może uczestniczyć w tak fajnych i profesjonalnie prowadzonych zajęciach. POLECAM!!!
~DO petroniusza (egoisty)!!! 7-02-2008 15:05
petroniusz!! jesteś po prostu egoistą!!! zazdrościsz tym dzieciakom że to one wygrały a nie ty! wstydź się!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórna zarośnięta!

Powrót imprez rowerowych

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
122
Tak
46%
Nie
43%
Nie wiem
11%