MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mistrzostwa w Oyama Karate

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 20 maja 2018, 14:59
Aktualizacja: 15:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Hala im. Jerzego Szmajdzińskiego przez dwa dni (19–20.05) była areną zmagań karateków oyama, którzy rywalizowali w Jeleniej Górze o medale Mistrzostw Polski. Zmagania w uczelnianym obiekcie przy ul. Lwóweckiej były widowiskowe i ściągnęły 320 zawodników z 34 ośrodków z różnych stron kraju.

- Zawody stoją na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i wysokim poziomie sportowym - ocenił imprezę Jan Dyduch, prezes zarządu Oyama Polskiej Federacji Karate. W sobotę w lekkim kontakcie rywalizowały dzieci (10-14 lat), w knockdownie zmagali się dorośli. W niedzielę przyszedł czas na kategorię 14-18 lat.

Jeleniogórski klub Oyama Karate nie po raz pierwszy organizuje zawody rangi krajowej, a w przeszłości również międzynarodowej. Spośród zawodników gospodarzy wystartowało 14 osób - w sobotę zdobyli oni 6 medali. W knockdownie seniorów brąz zdobył Przemysław Sałam, złoto Kacper Omelko i Mikołaj Chorążyczewski w juniorach młodszych oraz brąz Antoni Jeremenko. Z kolei Dawid Mizera zdobył srebro w młodzikach. Drugiego dnia łupem jeleniogórzan padły dwa medale.

Jak powiedział Rafał Majda, w Jeleniej Górze i sekcjach zamiejscowych (Piechowice, Leśna, Mysłakowice) trenuje obecnie 330 osób. - Kilku naszych zawodników debiutuje w Mistrzostwach Polski, więc nie oczekiwaliśmy od razu wielkiego sukcesu, ale dobrze spisywali się w regionach i na zakończenie sezonu mogli się wykazać - powiedział Rafał Majda z jeleniogórskiego klubu Oyama Karate.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto dyrektorem teatru?

Ojcowie górą!

Sukces janowickich siatkarek w Niemczech

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Tomek44 22-05-2018 8:11
Fajna oprawa! no i nie ma to jak uchi mawashi geri na ryj ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ślisko w Termach?

Uroczyście zamknęli sportowy rok

Boże Ciało 2019

Procesja na Zabobrzu

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1275
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%