MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Mistrzostwa Spadochroniarzy po Czterdziestce - 17.09.2005

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 17 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 19:43
Autor: Gazeta Wyborcza
Dziś i jutro na lotnisku w Jeleniej Górze - jeśli pogoda dopisze - w konkurencjach spadochroniarskich zmierzy się "trochę starsza młodzież"

"V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Spadochroniarzy po Czterdziestce</b>", organizowane przez Stowarzyszenie Spadochroniarzy po Czterdziestce i Aeroklub Jeleniogórski, rozgrywane są w Polsce cyklicznie od 2000 roku.

- Konkurs skoków ze spadochronem cieszy się dużą popularnością - mówi Zbigniew Matczuk, organizator imprezy. - Przyjechało ponad 50 zawodników z Polski, Czech, Holandii, Szwajcarii, Austrii i Niemiec.

Już dziś spadochroniarze zmierzą się w widowiskowej konkurencji na celność lądowania - po opuszczeniu samolotu z wysokości kilometra skoczek, odpowiednio sterując spadochronem, musi trafić w cel o niewielkiej średnicy umieszczony na środku materaca o wymiarach 5 x 5 metrów.

Rozegrana zostanie także konkurencja "Hit&Rock" - skoczek musi wylądować jak najbliżej celu i wraz ze spadochronem przemieścić się na fotel ustawiony w odległości 20 m od materaca.

- To sport dla każdego, bez względu na wiek - twierdzi Matczuk. - Najstarszy, 81-letni spadochroniarz przybył do nas z Holandii, najstarszy Polak biorący udział w zawodach ma 70 lat.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Sytuacja w spółce Sanikom

Weekend w Bukowcu

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oddawali krew pamięci Kresowian

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
370
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%