MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mistrzostwa Rodeo w Ściegnach

Wiadomości: Ściegny
Czwartek, 6 sierpnia 2009, 16:08
Aktualizacja: 16:14
Autor: Mar
Fot. Mar
Już jutro zaczynają się X Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w konkurencjach z bydłem. Przez trzy dni, od piątku do niedzieli na arenie w Western City w Ściegnach zawodnicy będą konkurować w trialu, Western Horsemanship, Western Pleasure, Reining, Ranch Cutting, Working Cow Horse, Barrel Race, Calf Roping i Cutting. Organizatorem mistrzostw jest Polska Liga Western i Rodeo.

W tych widowiskowych konkurencjach, bo to na przykład łapanie cielaka na lasso, konkurować będą mężczyźni i kobiety w różnych grupach wiekowych. W trakcie tych zawodów odbędą się również zawody kwalifikacyjne w pozostałych konkurencjach western i rodeo.

Pierwsze zawody zaczną się w piątek o godzinie 12 konkurencją Trail Dzieci i Trail Junior, o 18 Reining. W sobotę od 09.00 konkurencją Trail Senior Open aż do 20.30 kiedy zacznie się bankiet i koncert muzyki Country. W niedzielę początek o 10. do 16. O której zostanie rozegrana ostatnia konkurencja Team Penning.

Te tajemnicze nazwy konkurencji to między innymi: Trail - konkurencja techniczna, wymagająca skupienia i precyzji zarówno od konia, jak i jeźdźca. Jeździec pokonuje przeszkody, które może spotkać na co dzień. Tor ułożony jest tak, by pokazać konia w trzech chodach (stęp, kłus, galop) pomiędzy przeszkodami. Na torze musi być 6 przeszkód. Trzy przeszkody są obowiązkowe – pokonanie bramki, cofanie między min. trzema markerami i przejazd przez minimum 4 drągi. Reszta to przeszkody z listy przeszkód dowolnych.

Reining jest konkurencją mającą na celu zaprezentowanie możliwości sportowych konia westernowego na arenie. Zawodnicy muszą przejechać jeden z kilku zatwierdzonych schematów. Każdy ze schematów składa się z małych wolnych kół, dużych szybkich kół, lotnych zmian nogi w galopie, cofania, oraz innych elementów.

Barrel Racing - Popularnie znany pod nazwą wyścig wokół 3 beczek. Konkurencja dynamiczna i bardzo widowiskowa. Jeździec musi przejechać wokół każdej beczki ustawionej w wierzchołkach trójkąta równoramiennego w jak najkrótszym czasie.

Cutting - jest to konkurencja z bydłem - zawodnik ma za zadanie oddzielić ze stada sztukę bydła i następnie uniemożliwić jej powrót do niego.

Working Cow Horse - jest konkurencją sędziowaną, mającą na celu zaprezentowanie możliwości sportowych konia westernowego na arenie w przejeździe reiningowym i w pracy z bydłem.

Calf Roping - jest to konkurencja rozgrywana na czas. Limit wynosi 30 sekund i w tym czasie zawodnik ma prawo do jednego rzutu. Jeździec startuje po wypuszczeniu cielęcia z ogrodzenia i chwyta je na lasso za kark lub rogi; zwierzę, w momencie rzutu musi być w ruchu, po złapaniu zwierzęcia drugi koniec lassa należy puścić na ziemię.

Te i inne konkurencje będzie można podziwiać przez najbliższy weekend w Western City w Ściegnach. Organizatorzy zapraszają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Międzypokoleniowe warszaty świąteczne

Rok niespełnionych obietnic

W Żeromie z... Żeromskim!

Komentarze (10) Dodaj komentarz

teessi 6-08-2009 17:38
Ciekawe, co czują te cielaki, które tarmosi się lassem za kark lub za rogi...
~dociekliwy 2 6-08-2009 18:48
Czy Pan Jerzy P. też będzie łapał na laso coś lub kogoś ??? Jak będzie nazywała się ta konkurencja ?
~ 6-08-2009 23:10
przyjaciele zwierzat-sami niech startuja za cielaka,bydlo lapie na lasso na bydlo MILEJ zabawy
~nie cielaczek 7-08-2009 8:31
Winnetou i Apanaczi- lokalna tandeta. A kto przyjedzie z TEGO ŚWIATA,że "brykanie" na koniu do cielaczka ma status międzynarodowy. TRAGEDIA zwierząt dla zaspokojenia dziecięcych marzeń DUŻEGO PANA.
Ryba 7-08-2009 9:40
Ja czasami widze jak z monopolowego chlopaki wynosza kilka "bykow". Oni po wypiciu tez maja niezle rodeo;)
~Józef 7-08-2009 10:42
Jeżdżenie konno w stylu western nie jest ani lokalną, ani wielkoświatową tandetą, tylko wysoko kwalifikowanym sportem, wymagającym wielu lat treningu. Poprzednie posty są na ogół niesympatycznie złośliwe, bo wynikają z zawiści. Każdy, kto w Polsce odniesie jakiś sukces, jest opluwany. Zawistnicy! Dajcie sobie spokój. Popatrzcie, jak dzieci ładnie na koniach jeżdżą.
~waldiv 7-08-2009 13:34
Pan POkój będzie łapał nowego wiceprezydenta Jeleniej Góry
~broendby 7-08-2009 13:34
tam kolo western city niezla panna mieszka , znacie?
~ 7-08-2009 23:37
do Józef - w poprzednich postach mowa jest o dręczonych cielakach, a nie o koniach i dzieciach na koniach. Czytaj dobrze. Jakby były tylko same konie i pokaz jazdy konnej, to byłoby w porządku.
~oko 8-08-2009 14:18
Urządzić CORRIDA CITY, a tego pana z przekrwionymi oczami z BZDETSTERN CITY poszczuć na czerwoną płachtę!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marcin Sójka wystąpił w JCK

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Z Mikołajem na pediatrii

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Najczęstsze problemy pożyczkobiorców – jak sobie z nimi radzić?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
793
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%