MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB 2010 wokół Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 lutego 2010, 13:19
Aktualizacja: Niedziela, 7 lutego 2010, 20:05
Autor: arec
Fot. arec
Informację na dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta miasta. – Będziemy chcieli, aby Mistrzostwa Polski odbywały się w Jeleniej Górze przez kolejne trzy lata – powiedział Sajnog.

Impreza odbędzie się 14 sierpnia – Data została ustalona w taki sposób, aby udział w mistrzostwach mogła wziąć kadra prowadzona przez Andrzeja Piątka. Liczymy na to, że czołówka zawodników zarówno licencjonowanych, jak i nielicencjonowanych przyjedzie w sierpniu do Jeleniej Góry – powiedział Miłosz Sajnog.

Trasa wyścigu będzie liczyć około sto kilometrów. Najprawdopodobniej poprowadzi od Rudaw Janowickich, przez Karkonosze, Piechowice, do Jeleniej Góry. W wyścigu będą mogli wziąć udział zawodnicy licencjonowania oraz amatorzy. – Liczymy, że w zawodach wystartuje ok. 1000 zawodników – powiedział Miłosz Sajnog. Organizacją mistrzostw zajmie się Maciej Grabek, doświadczony organizator maratonów MTB.

Władze miasta chcą aby mistrzostwa odbywały się w Jeleniej Górze przez kolejne trzy lata. W przyszłym tygodniu Miłosz Sajnog wybiera się w tej sprawie do PZKol. W perspektywie miasto chce także gościć imprezy o randze międzynarodowej – Według Międzynarodowej Unii Kolarskiej Dolny Śląsk, z racji bliskości lotnisk we Wrocławiu, Pradze i Berlinie, jest jednym z najlepszych miejsc do organizacji imprez z kalendarza UCI – powiedział Miłosz Sajnog. – Zapoznaliśmy się z wymogami jakie nakłada UCI przy organizacji takich imprez i stwierdziliśmy, że są w zasięgu naszych możliwości – dodał Sajnog.

Ogłoszenia

Czytaj również

200 pieczątek w 24 godziny

Dachowanie w Radomierzu

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~kolorz 4-02-2010 15:31
no i super
~Klub 4-02-2010 17:41
No i bardzo dobrze super pomysł:))
~Pik Krzysztof -sekretarz I-KTK-N 4-02-2010 19:07
Powiem krótko od wielu lat organizatorem mistrzostw Polski z ramienia PZKol jest miasto Wałbrzych. Start i meta jest na Zamku Książ pod Wałbrzychem.Trasa niezwykle trudna i ciężka strome podjazdy i zjazdy rynnami do zrywki drzewa.Najcięższa jaką kiedykolwiek ktoś wymyślił trasę dla maratończyków mtb. Maratony Grabka są o wiele lżejsze. Trasa wiodła masywem Chełmca,Trójgarbu, a końcówka trasą Skoda MTB wokół Zamku Książ i ten przejazd podziemnym korytarzem i po krużgankach do mety.Dla mnie było to coś wspaniałego i niespotykanego. Duże zaangażowanie Prezydenta Miasta Wałbrzycha i samorządu w organizację Mistrzostw Polski 2009. Piękne puchary i znakomite zakończenie imprezy. Dużo gości i turystów. Z zawidników regionu jeleniogórskiego Stanisław Werda zajął pierwsze miejsce w kat.M5 na dystansie giga,natomiast Krzysztof Pik zajął trzecie miejsce w kat.M5 na dystansie mega. Nie sądzę aby Wałbrzych dał sobie odebrać organizację największej i najbardziej prestiżowej imprezy maratonów mtb w Polsce.
~do Pana sekretarza 4-02-2010 21:32
startowałem w zeszłym roku w mistrzostwach, trasa łatwa, polna z jednym podjazdem na trójgarb, nuda, nuda nuda, w naszych rudawach można znaleźć dużo trudniejsze trasy godne MP
~sorki ale IKTK oszalało 4-02-2010 23:36
Wałbrzych już stracił MP w tym roku. Ale zawsze jeleniogórzanie mogą ponarzekać, że MP będą u nich. Może IKTK wystąpi z wnioskiem do Sajnoga, żeby ten oddał MP? Albo panie Pik, wystąpcie z wnioskiem do Sajnoga, żeby żadnych imprez nie robił? Zapewniam również pana, że pisząc o maratonie wałbrzyskim jako o największej imprezie MTB w Polsce, to nie wie pan, o czym pisze. Pozdrawiam, biker!
~ 5-02-2010 8:00
100 km trasa przez całą kotlinę? To k...nizm. Sztuką jest robie tak maratopnów, aby publika też miała okazję obserwować zmagań.
~Masters 5-02-2010 10:13
No Miłosz, i dobry pomysł. Pamiętaj - jeszcze ma wrócić nasz Tour i na pętli Karpacza trzeba rozegrać szosowe Mistrzostwa Świata. Górskie Mistrzostwa Polski elity, jak i mastersów już mamy. Potem zbudujemy welodrom i dopiero wtedy będziemy prawdziwą Kolarską Kotliną. No, ale w końcu coś się rusza. Powodzenia.
~pika czu 5-02-2010 11:27
Znając historię komentarzy Pana Pika z innych maratonów pewnie znowu nie startował, tylko słyszał od kogoś. Ubiegłoroczna trasa maratonu w Boguszowie Gorcach, w opinii zawodników, była ciekawsza i trudniejsza niż MP w Wałbrzychu.
~Krzysztof Pik-sekretarz Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko-Narciarskiego 5-02-2010 18:04
Powiem tak startuję w Maratonach mtb od dziesięciu lat na dystansach giga i mam porównanie co do trudności tras. Kiedyś może trasy bike maratonu czy u Langa były dla mnie trudne teraz niestety nie.Całkowicie zaskoczyła mnie trudność maratonu MP w Wałbrzychu. Niestety I-KTK -N nigdy nie będzie robiła sztandarowych i komercyjnych imprez kolarskich.My organizujemy wyłącznie wyścigi dla młodzieży, mastersów naszego regionu od regionalnych do Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym z ramienia PZKol. Niestety ze strony miasta nie dostaliśmy na ten cel złamanego grosza.Zrobimy to społecznie dla rozwoju kolarstwa w jeleniogórskim.Patrz stronę www.jeleniogórski klub kolarski. Bardzo się cieszę ,że MP Polski w maratonie odbędą się na moich trasach treningowych.
~Maraton za wielkie pieniądze ! 5-02-2010 23:40
Zamana z Łomianek dostał 10 tys.na organizację maratonu mtb dookoła kotliny jeleniogórskiej.Grabek chyba więcej .Startowe w takich maratonach kosztuje 70 zł. czy młodzież zapłaci tyle w to bardzo wątpię.Przykład Bikeadwenture,gdzie w Cieplicach startowało 40 zawodników.Startowe w Mistrzostwach Polski,które organizuje IKTKN kosztuje 10 zł dla młodzieży ,a dla starszych 20 zł.Organizatorzy nigdy nie byli nastawieni na zysk,a czasami pieniądze ze startowego nie wystarczały na opłacenie sędziów. Zabezpieczanie trasy i pomoc w seńdziowaniu to robota społecza. Miasto ma wszystko gdzieś ,bo ma promocję za darmo !
~do wyżej 6-02-2010 9:32
ale nie porównuj partyzantki Zamany do organizacji Grabka a poza tym wpisowe dla młodzieży wynosi 30zł, a poza tym IKTKN może zgłosić się do organizatora i pomóc w organizacji pracą, pomysłami itp. aby w naszym regionie ta impreza zagościła przez kilka lat
~Krzysztof Pik I-KTK-N 6-02-2010 19:00
Witam serdecznie Maraton Liczyrzepy w Karpaczu TERMIN MARATONU - 18-09-2010 NAZWA - MARATON ROWEROWY - LICZYRZEPA DYSTANSE + 65 KM - +120 KM - + 180 KM ROWERY - SZOSOWE I INNE STRONA INTERNETOWA - www.maratonliczyrzepa.pl - dostępna od 01-03-2010 Pozdrawiam Zapraszamy na stronę naszego Stowarzyszenia - Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko-Narciarskiego - http://jg-kk.blog.onet.pl/ lub prosto wpisując www.jeleniogorski klub kolarski kontakt z klubem e-mail iktkn.jgora@gmail.com a na stronie miedzy innymi - Kalendarz imprez kolarskich na 2010 rok w naszym regionie - Rowerowe GPS w naszym regionie - na rower poradnik bardzo atrakcyjny - Maja trenuje w Szklarskiej Porębie - Co z gondolą w Jagniątkowie
~ikar 15-04-2010 12:17
Moim zdaniem w roku 2009 na MP zaopatrzenie bufetów było bardzo mizerne. Zamiast izotoników była rozpuszczalna herbata, woda, trochę babanów i ciastek a po 100 km ta "mizeria" bardzo mnie bolała(fizycznie). Nie mówiąc o genetycznie uwarunkowanej chyba arogancji działaczy PZKOL w stosunku do zawodników. Bardzo cieszę się, że zajmie się tym Grabek, osoba która co 2tyg organizuje takie duże przedsięwzięcie. Pozdrawiam bikerów.. dozobaczenia na starcie HEJ!
~real mtb 3-08-2010 20:04
Jedyna impreza z prawdziwego zdarzenia to wyścig organizowany przez Majkę Włoszczowską - Maja MTB Race! Na zawodach pojawiają się mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy, liderzy pucharu świata. Grabek robi zawody dla gawiedzi, amatorów w trampkach, panów z brzuszkami i innych startujących na dystansie mini.
~rys 3-08-2010 20:17
Zapraszam do Golonki - tam regularnie pojawiają się olimpijczycy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Ciekawe pary w drugiej rundzie

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1071
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%