MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Mistrzostwa pod Szrenicą w marszu z kijkami

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 7 października 2013, 7:40
Aktualizacja: 7:44
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
W Szklarskiej Porębie, w czasie weekendu (5–6 października), po raz pierwszy w Polsce rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Przez sobotę i niedzielę zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: Cross rozgrywanym w Górach Izerskich i Hill na Szrenicy.

Wystartować mógł każdy: dzieci, juniorzy, dorośli i seniorzy. Największą popularnością cieszył się Cross na dystansie 10 km - lista startowa obejmowała ponad 300 osób. Ponad 70 osób uczestniczyło w wyścigu na 20 km, a w niedzielnym wejściu na Szrenicę udział wzięło niemal 200 śmiałków.

Oficjalne wyniki dostępne są na stronach:
http://www.domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=1188

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Budowa łącznika rozpoczęta

Przebudowa chodnika

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~aaaaaaaa 7-10-2013 9:02
A Szklarskiej pozostała torba i kij.
~kibic99 7-10-2013 10:07
W przyszlym weekend "Bieg biedaka".Start g.9.00 ruiny socjalne ul.Waryńskiego 22,meta apartamentowiec Lollobrigida (pod wyciągiem).Sponsor generalny MrSokol !!!
~ 7-10-2013 12:58
Jeżdzić sie nie da po drogach zwłaszcza na sredniej to propaguja chodzenie chociaz po tych dziurach przy barakach pod wiaduktem na Warynskiego to juz i chodzic sie nie da , no ale tam nie mieszka pan S.
~zniesmaczony 7-10-2013 17:03
Nie przypominam sobie nawet jednego tygodnia w te wakacje, w trakcie którego nie odbyłby się jakiś masowy spęd w Karkonoskim Parku Narodowym, typu maraton karkonoski, "lawina" ze Śnieżki, wyścig rowerowy na Śnieżkę czy teraz te mistrzostwa kijkarzy. Oczywiście każdej tego typu pożal się Boże imprezie towarzyszy masa samochodów i innych pojazdów silnikowych jeżdżących po górach, np. quadów widocznych na zdj. nr 14. Zaś pojedynczych turystów w Karkonoszach się goni, gdy zejdą choćby na metr ze szlaku. Ja się pytam: są równi i równiejsi wobec przepisów ochrony przyrody? A może pan dyrektor KPN ma po prostu lepkie ręce, tzn. jak ktoś zapłaci to wjedzie nawet TIR-em. Czy każda tego rodzaju impreza musi się odbywać w Karkonoszach? Jest wiele innych pasm górskich, gdzie nie ma cennej przyrody.
~hd 7-10-2013 18:34
Dlaczego piszecie dopiero po fakcie.Wiele osób nie wiedziało,sama skorzystałabym z takiej fajnej imprezy.Proszę ogłaszać wcześniej .
~al 7-10-2013 20:03
Pan dyrektor KPN ma ambicje przekształcenia park narodowy w park miejski. Niekompetentny człowiek na niewłaściwym miejscu.
~ 7-10-2013 20:32
od czasu do czasu widac juz uprawiajacych ten Sport. Ale robia to nieprawidlowo: kije za dlugie i podpieraja sie tak "PRZODEM": w TAKICH PRZYPADKACH LEPIEJ POJSC PO PROSTU NA SPACER- bez sprzetu, bo mozna sobie wyrzydzic krzywde....
~xx 8-10-2013 13:14
Ten pojazd z rurą wydechową skierowaną w stronę kolumny dzieci jest znakomitym przykładem rozsądku organizatorów.
~szpieg 007 9-10-2013 19:31
Podsłuchiwałem nielegalnie dialog między osobami .Na pytanie zadane jednemu z uczestników kijkomani, czy skradziono wam wszystkim narty i zmuszeni jesteście p...łować bez desek ? Padła odpowiedź że tak ! stało się to w sezonie zimowym. W związku z tym zmuszeni są pod groźbą odpowiedzialności karnej p...łować nierozłącznie z kijami , bez nich nie wolno!!!!!!!! ŁOJ ALI SIEM NAROBIŁO W E WTEJ JUNIIII !!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Co warto wiedzieć na temat superfoods?

Miastu na urodziny

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
951
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%