MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mistrz muzyki filmowej w Jeleniej Górze!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 11 października 2009, 8:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 października 2009, 20:46
Autor: TEJO
Fot. .....
Jego Poloneza z „Pana Tadeusza” tańczą niemal wszyscy maturzyści w całej Polsce. Ale skomponował też mroczną muzykę do horroru o wampirze Draculi. Wojciech Kilar przybędzie w nadchodzący piątek do stolicy Karkonoszy.

Główny cel wizyty znanego kompozytora to ostatnia odsłona XII Europejskiego Festiwalu Muzyki Organowej „Silesia Sonans”. Podczas piątkowego koncertu w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa zabrzmi po raz pierwszy w historii „Hymn Paschalny” W. Kilara na chór mieszany a capella w wykonaniu Chóru Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Do tego jeszcze dwie kompozycje Mistrza: „Victoria” i „Exodus” na chór i orkiestrę. Na deser: Te Deum Berlioza. Wystąpią Jadwiga Śmieszchalska-Delepaut (organy), Adam Sobierajski (tenor) oraz filharmonicy dolnośląscy pod batutą Mirosława Błaszczyka. Początek koncertu o godz. 19. 30. Cegiełka kosztuje 10 złotych.

Jednak zanim Wojciech Kilar uda się do Świątyni Łaski, będzie gościem Jeleniogórskiego Centrum Kultury. W sali przy ulicy Bankowej o godz. 17 będzie można z Mistrzem porozmawiać i obejrzeć krótki film „Iluminacje”. – Już 15 października zapraszamy wszystkich kinomanów na projekcję filmu „Ziemia obiecana” (godz. 17) – mówi Waldemar Wilk z Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Muzykę skomponował – oczywiście – Wojciech Kilar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jubileuszowy trening

W Termach Cieplickich superpromocja!

Pożegnali Słońce

Komentarze (1) Dodaj komentarz

jurbassteck 11-10-2009 14:19
Smutno, że większość społeczeństwa zna W.Kilara z Pana Tadeusza i tego niedającego się słuchać poloneza... Polecam posłuchać całego "Tryptyku", albo np "Krzesanego", czy "Orawy".. To jest dopiero muzyka... Dla tych, którzy lubią pierwszą awangardę XXw polecam np. "Riff 62".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Księżna Daisy von Pless o sobie samej

Jubileusze małżeńskie

Nowy taras na Paciorkach

Pożegnalna wystawa braci Osipików

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
125
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%