MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Mistrz muzyki filmowej w Jeleniej Górze!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 11 października 2009, 8:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 października 2009, 20:46
Autor: TEJO
Fot. .....
Jego Poloneza z „Pana Tadeusza” tańczą niemal wszyscy maturzyści w całej Polsce. Ale skomponował też mroczną muzykę do horroru o wampirze Draculi. Wojciech Kilar przybędzie w nadchodzący piątek do stolicy Karkonoszy.

Główny cel wizyty znanego kompozytora to ostatnia odsłona XII Europejskiego Festiwalu Muzyki Organowej „Silesia Sonans”. Podczas piątkowego koncertu w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa zabrzmi po raz pierwszy w historii „Hymn Paschalny” W. Kilara na chór mieszany a capella w wykonaniu Chóru Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Do tego jeszcze dwie kompozycje Mistrza: „Victoria” i „Exodus” na chór i orkiestrę. Na deser: Te Deum Berlioza. Wystąpią Jadwiga Śmieszchalska-Delepaut (organy), Adam Sobierajski (tenor) oraz filharmonicy dolnośląscy pod batutą Mirosława Błaszczyka. Początek koncertu o godz. 19. 30. Cegiełka kosztuje 10 złotych.

Jednak zanim Wojciech Kilar uda się do Świątyni Łaski, będzie gościem Jeleniogórskiego Centrum Kultury. W sali przy ulicy Bankowej o godz. 17 będzie można z Mistrzem porozmawiać i obejrzeć krótki film „Iluminacje”. – Już 15 października zapraszamy wszystkich kinomanów na projekcję filmu „Ziemia obiecana” (godz. 17) – mówi Waldemar Wilk z Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Muzykę skomponował – oczywiście – Wojciech Kilar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Herbatka dla Seniora

Dzisiaj ma grzmieć i padać

Wypadek w Radomierzu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

jurbassteck 11-10-2009 14:19
Smutno, że większość społeczeństwa zna W.Kilara z Pana Tadeusza i tego niedającego się słuchać poloneza... Polecam posłuchać całego "Tryptyku", albo np "Krzesanego", czy "Orawy".. To jest dopiero muzyka... Dla tych, którzy lubią pierwszą awangardę XXw polecam np. "Riff 62".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Stalowe rumaki w Karpaczu

Remont drogi wojewódzkiej

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Szybko zapomniany staw?

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
802
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
5%