MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Misie górą

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 1 czerwca 2007, 19:11
Autor: TEJO
Fot. Marek Tkacz
Parada dzieci z ich ulubionymi maskotkami.

Najmłodsi w dniu swojego święta opanowali w piątek Cieplice, aby pokazać, do jakich zabawek są najbardziej przywiązane. I nie były to nowoczesne iPody ani laptopy, ani tym bardziej gry komputerowe. Tylko poczciwe, pluszowe misie.

Fetę zorganizował dzieciom Teatr Jeleniogórski, który zaprosił młodych mieszkańców miasta do udziału w paradzie z misiami. Dzieci przeszły przez plac Piastowski do Parku Zdrojowego. Tam zarówno dla nich, jak ich pluszowych, szmacianych, wełnianych czy plastykowych towarzyszy czekała niespodzianka: premierowy spektakl Sceny Animacji TJ „Tymoteusz Rymcici”, oczywiście rzecz o misiu.

Wcześniej były konkursy na różnego misia: misia Karkonoszy, misia ukochanego, czy też piosenkę o ulubionym misiu. Dorosłym na usta cisnął się przebój wyśpiewany kiedyś do serialu o pewnym misiu przez niezapomnianego aktora Mieczysława Czechowicza, zwanego zresztą Misiem.

Oprawę muzyczną parady zapewnili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze, którzy wprawdzie z wieku misiowego wyrośli, ale traktują misie z wielkim sentymentem.
Organizatorzy dziękowali patronom i sponsorom.

Paradą Misiów jeleniogórski teatr wspisuje się we wspaniały jubileusz 50-lenia dwutygodnika dla dzieci pod znamiennym tytułem "Miś”, który w całym kraju przebiega pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – mówi Elżbieta Łożnikow z Teatru Jeleniogórskiego.
Czasopisma, które mimo trzęsienia ziemi w mediach pisanych, przetrwało prawie w tym samym kształcie.

Na koniec parady dzieci pożegnały się ze swoimi misiami, ale tylko symbolicznie. Maskotki powędrowały wraz z właścicielami do domów. A wiadomo, że misie z dzieciństwa są przetrzymywane nawet przez dorosłych, jako niezapomniana pamiątka z beztroski dzieciństwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Tiger 1-06-2007 19:19
Czterech facetów i jedna kobitka... Czy to aby nie podchodzi "smerfami", tele tubisiami i tym podobnym :)
~BoaPL 2-06-2007 7:06
Dlaczego odbylo sie to w piatek? Nie mozna bylo przeniesc tej imprezy na sobote?
~miś 5-06-2007 12:17
państwo Tiger i BoaPl po co piszecie bzdury nie byliście na imprezie na, której było fantastycznie dawno nie widzieliśmy tylu uśmiechniętych dzieci.Wielkie brawa dla Teatru Jeleniogórskiego.Szkoda że Jelonka nie pokazała zdjęć z tej parady.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Pamięci poległych

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
291
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%