MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Mirowska i Perek swingowo

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 lipca 2018, 7:12
Aktualizacja: Wtorek, 17 lipca 2018, 6:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
"Polskie swingowanie" to kolejna propozycja, jaką Zdrojowy Teatr Animacji zapewnił kuracjuszom, mieszkańcom i turystom przebywającym w Cieplicach podczas wakacji. Na scenie Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym wystąpiła Katarzyna Mirowska, której towarzyszył Łukasz Perek.

Kasia Mirowska to nie tylko wokalistka, ale też autorka piosenek i skrzypaczka. Artystka związana z Wrocławiem przez lata współpracowała z funkowym zespołem The Crackers Band oraz z kwartetem wokalnym The Sound Office. Jest laureatką drugiej edycji Idola, zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2005) oraz znalazła się w gronie 10 Debiutantów podczas 45. KFPP w Opolu (2008), gdzie wykonała kobiecą wersję piosenki Zbigniewa Wodeckiego do słów Wojciecha Młynarskiego pt. „Lubię wracać tam gdzie byłam”.

Z kolei Łukasz Perek to absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, który znany jest m.in. ze współpracy z aktorem i wokalistą Mariuszem Kiljanem, z muzykami jazzowymi tj. Tomaszem Pruchnickim czy Sławomirem Dudarem. Od 2002 roku jest członkiem kwartetu Kasi Stankowskiej, z którą dziesięć lat później nagrał płytę z utworami Władysława Szpilmana. Był też kierownikiem muzycznym Festiwalu Piosenki Francuskiej „Champions a Wrocław”.

W następny weekend kolejna dawka pozytywnych wrażeń w Parku Zdrojowym. W sobotę (21.07) instruktor zumby Michał Sikorski zaprasza wszystkich chętnych na taneczny fitness, a w niedzielę (22.07), w ramach polsko-czeskiego pojedynku muzycznego, odbędzie się koncert muzyki folkowej "Marta a Rasputin" (akordeon, skrzypce, kontrabas, ukulele, śpiew). Początek obu wydarzeń o godz. 16:00, wstęp bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyjątkowa wystawa

Kino samochodowe w Kamiennej Górze

Krakowska w budowie

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~P 16-07-2018 11:11
Fajna mamucha;)
~ 16-07-2018 16:23
do: ~P (11:11)
~P a czy z Ciebie jest fajny tatucho?;)
~P 16-07-2018 16:42
do: ~ (16:23)
Bardzo fajny:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Zobacz eksponaty z Muzeum Zabawek

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Bobry na Zabobrzu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1915
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%