MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Miód z musztardą na świątecznym stole. W Gastronomie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 21 kwietnia 2011, 8:52
Aktualizacja: 9:09
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Nietradycyjne przysmaki ze świątecznego stołu można było już wczoraj degustować podczas konkursu w Zespole Szkół Licealnych i Usługowych w Jeleniej Górze. Okazja: konkurs zatytułowany „Śniadanie wielkanocne w stylu fusion”.

Co oznacza wspomniany styl? Polega na łączeniu niekonwencjonalnych smaków np. słodkiego z kwaśnym, miodu z musztardą, ale też zastępowanie tradycyjnych surowców, takich jak zakwas w żurku – kefirem.Na stołach znalazły się zarówno potrawy mięsne, przekąski z jaj faszerowanych na różne sposoby, jaja smażone w skorupkach, jak i smakowite, pięknie zdobione ciasta i desery.

- Stoły konkursowe pod względem jakości wykonania, smaku, doboru przypraw, estetyki i prezentacji oceniało jury złożone z przedstawiciela z Centrum Informacji Zawodowej z Wałbrzycha i szefowie z Sudeckiego Klubu Szefów Kuchni. Zwycięska drużyna otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 1500 złotych, którą będzie mogła wykorzystać na profesjonalne kursy m.in. prawo jazdy, językowy, barmana, czy też kelnera – powiedziała Iwona Kumek, dyrektor Zespole Szkół Licealnych i Usługowych w Jeleniej Górze.

Jury postanowiło nagrodzić Natalię Przygodę i Tomasza Janiczaka z kl. III A oraz Damiana Kotusa i Łukasza Ruczkowskiego z klasy II B. Zmagania zrealizowano w ramach projektu „Kształcenie i Modernizacja Szkolnictwa Zawodowego na Dolnym Śląsku”. Szkoła otrzymała 6 tysięcy złotych unijnej dotacji na realizację tego przedsięwzięcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Internetowe warsztaty

Uczniowie dostaną laptopy

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~kondi z 2b 21-04-2011 10:21
druga czesc tekstu nad reklama opisuje nasz stol klasy 2b hehe bo to wlasnie takie smaki mielismy na stole :)
~żal 21-04-2011 19:24
jedna wielka lipa ten konkurs, faworyzacja pupilków szkoły nikt inny nie mógł się wykazać a nagrody miały być przyznawane grupą które tworzyły osoby z danej klasy przeważnie po 4 osoby a nie 2 osobą z jednej kl i 2 osobą z drugiej... Bo na jakiej zasadzie wytypowali po dwie osoby co te dwie inne osoby, które też się starały są gorsze?? bez sęsu!!!
~Uczeń 24-04-2011 18:45
"Zwycięska drużyna otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 1500 złotych" Nie drużyna tylko po 2 osoby z 2ch cztero osobowych drużyn! A co z pozostałymi czterema?? Wstyd!!
~-;- 26-04-2011 19:45
przynajmniej nie wygrała 4a :D
~Jay Bee 2-05-2011 20:24
dlatego udzialu w konkursach juz nie bede brac to raz a dea jelonka dzieki,2 dni pracy a wy zrobiliscie 6 zdjec i jeszcze niczego na nich nie ma,szukam pracy potrafie robic zdjecia nawet balkonem albo wkladem do dlugopisu,wezmiecie mmnie?
~armani dżord 2-05-2011 20:28
ja tez jestem zawodowym fotografem,potrafię robić zdjęcia bez aparatu a nawet i flamastrem! tylko oczekuję zarobków co najmniej na poziomie 40 milionów jenów libijskich rocznie!
~ 13-05-2011 22:07
oszuści!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Było o powrocie do szkół

Burza po interwencji w autobusie miejskim

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Szkoły przygotowane?

Wandale kontra naukowcy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
589
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%